Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan angol könyv mint...

Van olyan angol könyv mint németből a Lazán németül sorozat?

Figyelt kérdés

2016. szept. 23. 12:53
 1/6 Ficsor Frizi válasza:
100%

Meglepődnék, ha lenne, pedig sokan, köztük én is, vevők lennének rá. Az angol nyelvkönyvkínálat siralmas.Ezeket a fényes lapos képekre nyomtatott szövegeket tartalmazó, anyanyelvi szerzők által jegyzett tipográfiai retteneteket használják mindenütt.


Ami talán színvonalasabb, azok a szoci korszak nyelvkönyvei: Báti - Véges: Angol nyelvkönyv illetve a Czobor-Horlay szerzőpáros könyve (Lopva angolul).


Ami már rendszerváltás utáni és nem olyan rossz, az a Bridge the Gap.


De ezekhez tudtommal nincs megoldókulcs és közel sem olyan szórakoztatóak, mint a Lazán németül. Viszont még mindig fényévekkel jobbak, mint a fényeslapos rettenetek.

2016. szept. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. szept. 25. 16:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de hátha...

A Báti-Véges adta vissza a hitemet angolból, van benne megoldás. Hanganyag is van, vmi kazettás, rossz minőségűt sikerült a könyvtárból kölcsönöznöm. Vissza is vittem. A Lopva angolult nem ismerem. Én sem szeretem az egynyelvűeket, értelmetlennek tartom. Aki a suliban lemarad, az nem tudja bepótolni a lemaradását.

2020. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2020. máj. 19. 14:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :) Nem is gondoltam, hogy fogsz reagálni. Csak úgy beírtam a választ. A neten keress rá erre a címre néhány könyves oldalon, ott más is írt véleményt és én is. Az egynyelvűről nemrég egy ismerősöm lelebbentette a fátylat, miszerint azért - is - használják, mert egyszerű a terjesztése. Kinyomtatják és azután szétterítik Botswanatól a Fülöp-szigetekig, bmelyik nemzet tud belőle tanul. A hatékonysága már más kérdés. Tényleg, egyszer olvastam egy kissé negatív véleményt - az egyetlent -, vki írta, hogy nyelvtanárként a Báti-Végesből nem tudna tanítani, mert régi, nem haladt a korral, csakis ezekből a nagyon kommunikatív, modern tankönyvekből. A Báti-Végesnek 1966-os kiadást találtam az antikvárium honlapján, egye fene, ha ilyen régi, de hatékony.
2020. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így van, az alapok helyes elsajátítására tökéletes gondolom.
2020. máj. 20. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!