Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel kezdjem az angol tanulas...

Mivel kezdjem az angol tanulast eloszor?

Figyelt kérdés
eloszor szavakat magoljak be vagy hogy lenne jo tanulni?egyedul akarom itthon de fogalmam sincs hogy kezdjek neki.

2016. szept. 28. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szavakat soha. Minimum rövid mondatokat. Kifejezéseket. Én javaslom, hogy keress egy alap tankönyvet és aszerint haladj. Nulláról egyedül nehéz.
2016. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Először magolj be néhány ezer szót aztán ess neki a nyelvtannak.

Ez bevált.

2016. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Én javaslom, hogy keress egy alap tankönyvet és aszerint haladj." Hát nem? Hát de.

Szavakat magukban, cél nélkül magolni, az olyan, mint két hetes, víz nélküli sivatagi kóborlás után búzakorpát enni kanállal...

2016. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Keress élményt a nyelvhez: angol hanggal film, magyar felirattal; beszélgess élőben, skype-on angol anyanyelvűekkel.


A szótanulásnak csak eleinte van értelem, és kizárólag nagyon konkrét dolgokhoz: tárgyak, állatnevek, növénynevek, keresztnevek, számok, stb.


Ha már pár hónapja tanulsz angolul intenzíven, onnantól felejtsd el a szómagolást, de addig is inkább élményszerűen tanuld: javaslok akár pl a neten rajzokkal / ábrákkal összekapcsolt "szókártyákat", főleg ha olyat találsz, ami élményt ad, pl mert vicces, stb.


Pár hónap után még az élményszerű szótanulást is felejtsd el, kivéve, ha suliban, tanfolyamon tanulod, ahol szódolgozatot kell írnod (ami egy elavult ,és nem hatékony módszer, mármint a szótanulás) ; az élethelyzet adja, ha kötelező száraz nyűg is része-e az életednek. De pár hónap után felejtsd el a szótanulást, ha van rá lehetőséged elkerülni!


Helyette kezdj el keresni és olvasni kétnyelvű (bilingual) szövegeket, pl angol művet (Alice sorozat, Harry Potter, Shakespeare, ami közel áll hozzád valamelyest) szerezz be eredeti angolban netről, ugyanakkor hitelesített magyar fordításban is; pl az első link adja magát (egyébként sok nyelvű), a másodikat csak kiegészítésként linkelem, mind legális:


[link]


mek.oszk.hu


Ugyanakkor már kezdetben javaslom (bár ez már a dolog száraz része, mégis olykor muszáj talán), kezdj el tanulmányozni kezdőknek való olyan nyelvtankönyvet, ami fokozatosan van felépítve.


Minden nyelvnél először a nyelv hangzása első körben fontos, pl az angol ABC, az angol hangok, az, hogy nagyjából milyen akcentusok léteznek, és mennyire eltérőek a hangkészletei; mely kiejtéseket tekinthetünk standardnak, és mik a közösek a hangjaik kiejtésében.


Írás: az angol írás sajátosságai, hogy évszázadok óta nincs értelme egységesíteni írásban a sokféle akcentust, ezért meg kell tanulni a szavak írásmódját is; idővel megfigyeled a többnyire jellemző betűkapcsolódásokat, melyek alól sajnos az említett okokból számos kivétel létezik.


Nagyjából ilyesmikkel érdemes kezdeni.

2016. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Namég Shakespeare az tök jó neki. Én ugyan kevés konkrétumra emlékszem, mivel van, amit régen olvastam magyarul, van, amit sehogy se, de például a Rómeó és Zsüli első színjében az élcelődés úgy át van költve magyarra, hogy az egész szellemi bajvívásból csak a névelők egyeznek. :)
2016. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az Alefnél.
2016. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Apropó, pontosítok... Bár a kétnyelvű irodalmi műveket NEM kezdőknek ajánlom, hanem úgy értettem, hogy idővel ilyen irányban is érdemes mélyíteni a nyelvtudást, viszont az igaz, hogy Shakespeare felvetésemmel tévedtem, mivel túl régi nyelvezetű, tehát inkább magasabb szinten, pl angol tanároknak (vagy ilyen egyetemi szakosoknak) és hasonló ambíciójúaknak ajánlható a régi nyelvezet.


Ebbe nem gondoltam bele sajnos, amikor válaszomat megfogalmaztam, elnézést emiatt. De leszámítva a Shakespeare-s részt, tartom válaszom.

2016. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a 09-30 16:10 voltam.
2016. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen olyan elvek...

Keményen: szavakat, mondatokat, nyelvtant kell tanulni..

2017. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Először magolj be 1-2 ezer szót.
2017. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!