Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes így kanjikat tanulni?

Érdemes így kanjikat tanulni?

Figyelt kérdés

Mivel imádom Japánt és nagyon tetszik a nyelv is úgy döntöttem, hogy nekiállok megtanulni. Egyelőre még csak önállóan, tanár nélkül.

A nyelvtannal kezdtem, de hamar rájöttem, hogy kevés szót ismerek ahhoz, hogy hatékonyan tudjam gyakorolni a nyelvtant. Ezért elkezdtem

a kanjikra koncentrálni. Azzal a módszerrel tanulok, hogy megtanulok néhány szót és azt is hogy kell őket leírni, így ugyan nem tanulom meg

egy írásjel összes olvasatát viszont számomra sokkal könnyebb így megjegyezni azokat. Naponta olyan 5-6 kanjit tanulok, persze van nap amikor

csak gyakorlok, és így egyáltalán nem érzem megterhelőnek. Van értelme így tanulni a kanjikat? Hozzáértőktől várnék tanácsokat ezzel kapcsolatban.



2014. aug. 16. 12:40
 1/3 anju ***** válasza:
Szerintem van, és ha új olvasattal ismerkedsz meg, hozzátanulod később. Úgy is a leggyakoribbakkal ismerkedsz meg előbb. Lényeg a folyamatos tanulás, mert hamar felejt az ember. Sok sikert! Ha kell segítség a nyelv tanulásában, nyugodtan keress meg.
2014. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Péter飛多 ***** válasza:

érdemes, persze. ahogy Anju is írta, úgyis a leggyakoribbakkal fogsz találkozni eleinte.

de mellette ha nem gyakorlod a hiraganát, az sajnos gondokat fog okozni. ha nem most, akkor később.


sok sikert hozzá :)

2014. aug. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Legalább nem volt hiába amit eddig csináltam. :) Továbbra is így fogok tanulni. Esetleg valamilyen japán nyelvkönyvet tudtok ajánlani ami jó? A Dekiruról hallottam jó dolgokat de még nem volt szerencsém hozzá.
2014. aug. 17. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!