Valami jó módszer?

Figyelt kérdés

Helló!

Tudnátok valami jó módszert, Idegennyelv tanulására?

Én angolt tanulok, de nagyon nehezen tudom megtanulni. Sőt, néha amit megtanultam másnapra teljesen ki megy a fejemből.

Valami hatékony módszer, ami nektek bevált?

Nekem nagyon fontos az angol, ugyanis Amerikába szeretnék, majd idővel élni.

A válaszokat előre is köszönöm!! :)

14L



2016. szept. 30. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Használd! Levelezz, beszélgess. A többi "módszer" csak időpocsékolás.
2016. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Magolni, magolni, magolni.

Nincs királyi út.

2016. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Alkalmazd. Hiába magolsz be ennyi meg amannyi szavat, ha nem ismételed azokat, ez a nyelvtanra is vonatkozik, folyamatosan gyakorolni kell! (Tapasztalatból mondom.) Beszélgess külföldiekkel.

[link]

[link]

[link]


Ha pedig először annyi önbizalmaz sincs, hogy idegenekkel beszélj, akkor "beszélj" magaddal. Gondold végig, hogy mit csináltál aznap, mit tervezel másnapra, vagy akármi. Akár le is írhatod, ez az oldal pedig átnézi:

[link]


Nézz angolul filmeket, sorozatokat, halgass zenét úgy, hogy jobban odafigyelsz a szövegére.

2016. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Az a "Nézz angolul filmeket, sorozatokat" ez egy nagy kamú. Magolni kell az az igazság. A régiek is Cicerot magoltak ozt mégis tudtak latinul.
2016. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg? Én meg azt hallottam, hogy a birkák magolnak (mert nem képesek semmit megérteni), az emberek meg értelmmel tanulnak, tapasztalataik alapján.


Ha gyakorlati tudásra szeretnél szert tenni, amit használni is akarsz, akkor ne magolj.

2016. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Ez viszont igaz hogy a birkák is magolnak. A filmnézéssel meg semmit se fogsz elérni. Nem értem mért nem lehet ezt felfogni!!!
2016. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Van egy jó könyv: 23 Thopics for Teenagers. -> érdemes kipróbálni! Nagyon dicsérik a tanárok.
2016. szept. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi az a Thopics? Egy törpe?
2016. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kkovax38 válasza:
23 Témakör tizenéveseknek.
2016. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja magolni kell: a hitelesség kedvéért, hány nyelven és milyen szinten is beszélsz?
2016. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!