Valami jó módszer?

Figyelt kérdés

Helló!

Tudnátok valami jó módszert, Idegennyelv tanulására?

Én angolt tanulok, de nagyon nehezen tudom megtanulni. Sőt, néha amit megtanultam másnapra teljesen ki megy a fejemből.

Valami hatékony módszer, ami nektek bevált?

Nekem nagyon fontos az angol, ugyanis Amerikába szeretnék, majd idővel élni.

A válaszokat előre is köszönöm!! :)

14L



2016. szept. 30. 17:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Magyar (anyanyelv)

Angol (Nem megy annyira jól, mert nem sok minden marad meg amikor tanulom, mint ahogy irtam)

Szlovák (félig szlovák vagyok, abból pedig úgy közepesen jó vagyok)

2016. okt. 7. 20:00
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha egyszer bebiflázod akkor sose felejted el. A régiek Cicerót magoltak be. És tudtak.
2016. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Már megint ezzel jössz? -.- Tőled kérdezték, hogy hány nyelven beszélsz, és milyen szinten... Akkora birka vagy, már nem rosszból, de tényleg.

Ha bemagolsz valamit és azt nem ismételed folyamatosan, akkor csak időpazarlás volt, valamint ha használni is szeretnéd a nyelvet, akkor nem árt, ha értsz bizonyos összefüggéseket.

2016. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*értesz
2016. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Melyik városból vagy?

Sokan megtanultak úgy, hogy jó külön órákra jártak. De használni is kell! Sokat kell beszélni. Mások meg azt mondják, hogy filmekből tanultak meg nyelveket. Pl. én sajnálom is, hogy a Te korodban nem néztem angolul filmeket.Néha magolni is kell. Egyrészt a suli megköveteli, másrészt növeled a szókincsed, de ha pl. egész szövegeket (pl. meséket, mint a Little Red Riding Hood) megtanulsz, akkor lesznek kész mondataid, nem kell annyit gondolkozni, amikor ki akarsz fejezni valamit. Szavak tanulására az Anki nevű ingyenes programot ajánlom, szókártyás módszert alkalmaz, méghozzá úgy van megcsinálva, hogy mindig azokat a szavakat hozza elő, amiket "kell". Tudományos alapokon nyugszik. Jó cucc a duolingo is.


Tehát ami jó:

-olvasni a szókincs növeléséhez (meg ugye az egyik követelmény, hogy érts írott szövegeket)

- szavakat tanulni - pl. Anki segítségével

- szövegeket vagy mondatokat magolni

- filmeket nézni a megértés javítására és/vagy

- idegennyelvű zenéket, rádiót hallgatni (pl. angolra BBC radio 1-on menő zenék mennek és netről is lehet hallgatni)

- angolul beszélgetni, legalább magadban

- nyelvtant tanulni

- netes programokkal tanulni (duolingo, 5percangol, stb.)

- ha időd és pénzed engedi akkor különórákra járni. Az intenzív...

És persze ha megteheted, kimenni külföldre... Persze pár napos kirándulás nem sokat segít, dolgozni meg fiatal vagy.

De jó alternatíva lehet az is, amit már írtak feljebb, hogy online beszélgetni.

Szerintem ilyen kombinált módszer lehet a legjobb.

2016. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amit rendesen évekkel ezelőtt bemagoltam arra most is emlékszem. És ezzel a dumával meg amúgy se mész sokra.
2016. okt. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Mennyi idő alatt akarod megtanulni? Nálam a gyors tanulás nem segített, lépésenként kell. Igazából mindenkinél más. Próbálj mindennap más módszereket!
2016. nov. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ha esetleg elég jó a szókincsed, könnyed tanulás lehet egy Youtube csatorna rendszeres nézése. Így a szavak is jól megmaradnak. Mindig lehet egy-két szó, amit nem tudsz, legfeljebb megnézed egy szótárban vagy megkérdezel valakit.
2016. nov. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!