Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánt tanulók! Itt miért van...

Japánt tanulók! Itt miért van szürkével szedve a hiragana táblázat másik fele?

Figyelt kérdés

Mindig külön szokták ábrázolni azokat a hiraganákat és nem értem miért. Azokat már nem kell megtanulni? Beleszámítanak még, vagy az már valami más?


[link]



2016. okt. 3. 11:50
 1/5 Gipsz Jakab #42 válasza:

A feketevel szedettek az alap hiraganak. Jobb oldalt a zonges valtozatai, amikor mellejuk irsz ket kis vonalkat es pl a "ka" hangbol "ga" lesz. Bal oldali tablazatban osszetett hiraganak, alul pedig az uberkombo, osszetett zonges hiraganak.

Tehat ha szeretnel a japan nyelvvel foglalkozni, erdemes megtanulni, mert hasznaljak oket ;)

Remelem tudtam segiteni シ

2016. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Meg kell tanulni őket. Mondjuk nem nagy varázslat, hogy egy már megtanult jel mellé odaírsz két vonalkát, vagy egy másik már megtanult jelet kicsiben.


Olyan, kérdés, mintha egy magyarul tanuló japán megkérdezné, hogy elég-e, ha az "o"-t megtanulom, és akkor az "ó" meg az "ö" már nem is kell?

2016. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem úgy tűnik, mintha csak két kis vonalkát írnának mellé :)
2016. okt. 3. 15:15
 4/5 A kérdező kommentje:
van ott még más is. De igen, értem, hogy mire gondolsz.
2016. okt. 3. 15:17
 5/5 anonim válasza:
100%
A ket kis vonalkat tenten-nek vagy dakuten-nek hivják. Ha pl a sa hiraganahoz adsz 1 dakutent akkor za lesz belöle vagy a ha hiraganabol ba. A kis kör pedig csak a はひふへほnal lehet akkor lesz belölük pa pi pu pe po
2016. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!