Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek TELC angol...

Hogyan készüljek TELC angol B2 nyelvvizsgára? Vélemények, tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék nyelvvizsgázni. Nem tudom, hogyan fogjak neki a felkészülésnek a TELC nyelvvizsgára. 11.-es vagyok és 4. osztály óta tanulok angolt, mindig ötös voltam, ennek ellenére még nem érzem úgy, hogy le tudnám tenni a vizsgát...

2016. okt. 3. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
nyelvtant seggeld be, napi x szót tanulj meg (nem kell soknak lennie, elég 5-10, a lényeg a rendszeresség) ezen felül mintafeladatok 1000-rel
2016. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
mintafeladatokat csináljad. Írjál próba leveleket. Nagyon sok hasznos mintafeladat van fent a neten. Nekem olyan ismerőseim is letették a nyelvvizsgát a TELC-nél akik nem tudnak angolul. Simán menni fog csak gyakorolj sokat! ;)
2016. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, ha begyakorlod a feladatokat. :)

A readinghez szerintem a szókincs a legfontosabb, olvass sokat angolul (pl. hírportálokat), azzal tudod fejleszteni.

A levelet be lehet gyakorolni. Van egy rakás panel, azokat gyűjtögesd össze, aztán a végén már a fejedben lesz egy csomó félmondat, amik sokat tudnak dobni a levélen. Olyanokra gondolok például, hogy "Dear Sir/Madam, I am writing to express my dissatisfaction in connection with...". Én pl ezzel indítottam minden panaszlevelemet (így a vizsgán is), végül maximális pontot kaptam a levelemre. :) Ne félj használni bonyolultabb nyelvtani szerkezeteket, kötőszókat.

A listeninget a próbanyelvvizsgákból tudod begyakorolni a legjobban, az akcentusokhoz pedig szokj hozzá mindenképp.

Szerintem a speaking a legkönnyebb része az egésznek, itt annyi a feladat, hogy nagyjából az adott témákról, de folyamatosan valami érthető szöveget mondj. Nyilván kerüld a nyelvtani hibákat, szóismétléseket, de ha abban a negyed órában több is becsúszik, még az sem biztos, hogy vonnak le érte pontot (nálam nem vontak, pedig elég sokszor használtam a "thing" szót, ha nem jutott eszembe valami :D ). Szerintem az a legnehezebb a beszédkészségnél, hogy kitalálj érveket a "vitához". Nekem pl a hajóutak előnyeiről, hátrányairól, veszélyeiről kellett 7 percet beszélgetnem a partneremmel. Mondanom sem kell, hogy magyarul se tudnék erről sokat mondani. :D

Én csak 9. osztálytól tanultam angolt, mégis le tudtam tenni 89%-kal idén februárban (ekkor tizenegyedikbe jártam). Nem kell tőle tartani, csak gyakorolj sokat, olvass sokat. ;)

2016. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!