Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővítsem az angol...

Hogyan bővítsem az angol szókincsemet? (Nagyon fontos)

Figyelt kérdés
Na az a helyzet, hogy 7 éve tanulok angolt, ebből 2 év volt, ami normális volt és elég szépen tudom a szabályokat, hát igazából semmi gond nincs az írásbelivel. Novemberben TELC B2-es nyelvvizsgát kéne raknom. Már van egy pár osztálytársam, akinek megvan, és átküldték a prezentációkat, és elmondták, hogy milyen is a vizsga. De nekem az a problémám, hogy olyan ideges típus vagyok, hogy ha ott ülök, akkor cseppekben folyik rólam a víz, köpni, nyelni nem tudok, csak ha be van magolva valami. Keresem a nyelvtanilag helyes mondatot, és ezért nem megy. Nem tudom, hogy mi helyes, és mi nem, ezért meg sem szólalok inkább. Mit tudok ezzel kezdeni? A másik problémám a magnó, az is nagyon rosszul megy, nem értem, hogy mit mondanak, nem ismerem fel a kifejezéseket, mindig a szó szerinti fordításba kapaszkodok. Ezen valahogy sürgősen változtatnom kéne. Mit tegyek?

2016. szept. 28. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyelvtani teszthez: Egyszerűen ne a TELC-re menj, hanem olyan típust válassz, ahol nincs nyelvtani rész.

Magnó: kezdd el nézni angolul a kedvenc sorozatodat, amit már úgyis nagyjából tudsz, miről is szól. Ha nagyon nem megy, tegyél alá angol szöveget, de magyart semmiképp!

Szókincs: az említett sorozatnézésen kívül nagyon jó az adott nyelven való olvasás. Léteznek könnyítettek is, ha még nagyon kis szókinccsel rendelkezel.

2016. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a TELC-re szeretnék menni, osztálytársaim szerint nem olyan nehéz. Erre készített fel a tanár minket, tudatosan TELC-es feladatok, és TELC típusú számonkérések vannak 2 éve. Most lehet lecseszni, hogy én miért nem tudom akkor lazán kicsapni a nyelvvizsgát az asztalra, de a tavalyi év az teljesen kimaradt. Nyáron őszintén lexartam, és most itt a November.
2016. szept. 28. 19:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Ami pedig a tippeket illeti, köszönöm szépen a választ! Megpróbálom fejleszteni magam. Nekem azért nem sikerül sok dolog, mert azonnali eredményt várok, holott tudom, hogy úgy ragad rám a legtöbb dolog, hogy észre sem veszem, aztán ha nem látok változást rövid időn belül, akkor hajlamos vagyok feladni.
2016. szept. 28. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Beszélni soha nem tanulsz meg könyvből, filmekből. Beszélni úgy lehet megtanulni, hogy megszólalsz. Akkor is, ha rosszul leszel közben. Muszáj. Másképp nincs változás. Soha nem is lesz.


Italki, speaky,stb. Regisztrálj. Ingyen beszélgetőpartnerek tucatjai. Csináld! Ne fejben, könyvből. A valóságban.

2016. szept. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Igazából a tét miatt nem merek sosem megszólalni. Az iskolában a jegy, a vizsgán a pénz. Utcán mondanám, mert ott kit zavar, ha rossz. De annyira félek a veszteségtől, hogy nagyon.
2016. szept. 29. 16:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy jön a kérdéshez a szókincs bővítés ha simán beszélni nem bírsz?

Vegyél be nyugtatót vagy menj el pszichológushoz, az hátha tud segíteni rajtad

2016. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát attól, hogy meg tudok szólalni, és sok mindent tudok már, attól még a szókincsen sem tökéletes. Emellett ideges is vagyok, de azt valahogy megoldom. Inkább a szókincs kellene, mert hiába megy a nyelvtan, és ismerek sok kifejezés, ha nem elég a lejtőn való meginduláshoz.
2016. szept. 29. 18:04
 8/8 Flash! ***** válasza:

Hogy àllsz azòta?

Meglett a nyelvvizsga?

Sikerült tovàbb is fejlődnöd?

2018. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!