Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo-s középfokú angol...

Origo-s középfokú angol szóbeli nyelvvizsgán a szituációs párbeszéd mit jelent? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A képleírás világos, az irányított párbeszéd gondolom a bemutatkozás és a hozzá kapcsolódó kötetlen beszélgetés. Nagyon izgulok, nálatok mi volt?
2016. okt. 4. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szokásos életből vett helyzetek szoktak lenni, pl. reklamáció (boltban, telefonon, egy adott termék vagy szolgáltatás miatt), információkérés (nyelviskolában, itt-ott), beiratkozás valahová, eltévedés, stb.
2016. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem valami olyasmi volt régen, hogy a barátom rám bízná a macskáját 2 napra mert elutazik, de nekem van egy kutyám.
2016. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Júniusban: "Ön vett egy könyvet, amiben észrevette, hogy több nyomtatási hiba van. A boltos, aki egyébként a vizsgáztató mondja el neki a problémát, és közölje vele, hogy délután el kell utaznia".


Szeptemberben valami ilyesmi: "autóján észrevette, hogy a fékkel valami probléma van. Bemegy a szervizbe, ahol a szervizes a vizsgáztató, és elmondja a problémáját. Közölje az is vele, hogy neki holnapra kell az autó, mert elutazik".


Szerintem ne izgulj. Én sajnos nagyon rosszul beszélek, és teljesítettem a másodikat 70%-al. Lélekben fel kell készülni (aznap), és amiket leírtam, próbálj meg eljátszani egy szituációs jelentet. Nekem nagyon segített az első vizsga után ez, hogy mit kellett volna mondanom. Pl, már ez is két mondat: Good mornin Mr. Land! I've got a problem. I realized.... stb stb. Hidd el menni fog, én sem hittem volna.

A bemutatkozó szövegnek érdemes bemagolni valamit. Nagyra értékelik, ha nem azt mondod: I like my father vagy girlfriend, hanem valami olyasmi: I dont like my mother-in-law, because she has a little bit vicious and gossipy. Ezekre a szavakra JÓ pontokat fogsz kapni.

Ja a lefgontosabb. középfok szóbelin a lényeg, hogy folyékonyan tudj hazudni.... Mindegy mit mondasz, csak nagyjából helyes legyen, és beszélj!

2016. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik van előbb?

A kép ?

2016. nov. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!