Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet jól megtanulni...

Hogyan lehet jól megtanulni egy nyelvet? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Most legfőképpen mivel Erdélyben élek a románra értem, tudok valamennyire(leginkább értem) viszont helyesen, nyelvtanialg egyáltalán nem tudok beszélni, helytelenül mondok sok mindent és nem tudom mivel tudnám fejleszteni(azon kivül, hogy emberekkel kommunikálok).


Ha idegen nyelven olvasok, forditom magamnak vagy valami más tippeket tudnátok adni, saját tapasztalatok...ti hogyan tudtatok megtanulni egy nyelvet ??


2016. okt. 7. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtan nem megy, akkor azt kell gyakorolni. (Ki gondolta volna? xD) Azzal, hogy másokkal beszélsz a beszédkézségedet fejleszted. Szerezz be egy nyelvtankönyvet, csinálj feladatokat, aztán már csak gyakorlás kérdése, de legalább te mersz beszélni, ami csak hasznodra válhat. :)
2016. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én elég jól tudtam angolul már középiskolás koromban is, de rendesen folyékonyan kommunikálni csak akkor tanultam meg, amikor egyetemre mentem anglisztika szakra, ahol az összes óránk angolul volt. Aztán kiköltöztem angol nyelvterületre, itt már többféle dialektust is megtanultam, amiknek kicsit eltér egymástól a nyelvtanuk és a kiejtésük is.
2016. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtant ha nem tudod akkor hiába látszólag jól beszélsz angolul, ÖRÖKKÉ kétségeid lesznek, és limitált leszel. Hidd el én tudom milyen az amikor kerülöd a dolgokat, mert nem tanultad meg rendesen...
2016. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia, én sem tudtam eddig megtanulni románul, pedig próbáltam, de csak nem jött össze. Viszont angolul elég jól beszélek, és ebből kiindulva azt tudnám neked javasolni, hogy hallgass román rádiót (Rengeteg van, válassz ki valamit, ami tetszik. Van egy, aminek sajnos nem tudom a nevét, de nagyon értelmes beszélgetéseket szoktam néha-néha elkapni buszon vagy olyan helyen ahol még azt hallgatják), zenéket (ne manelet, mert korlátozott számú szóval operál), tv, híreket nézz, chatelj.
2016. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg magolással.
2016. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!