Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnek oroszt tanulni,...

Ha szeretnek oroszt tanulni, akkor hogyan, milyen sorrendben kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Elszeretnem kezdi a nyelvet tanulni, csak a suliban mar nem valthatok masodik idegnyelvet, es arra gondoltam, hogy nekiallnek magamtol.

Szoval hogy szokincs bovites mellett nyelvtan es ilyenek szempontjabol milyen sorrendet erdemes tartani?

(A cirill betuknek mar nekiestem. :) )



2016. okt. 11. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a cirill betűkkel kezdj foglalkozni először, e nélkül elég nehéz bármibe is kezdeni. Ez nagyon szórakoztató folyamat, sok jó videót is lehet találni a neten. A lényeg, hogy zökkenőmentesen ki tudd olvasni a hosszabb cirill betűs szavakat is, és hogy közben nagyon ügyelj a hangsúlyozásra. Emellett jó, ha a kézírást is megszokod, illetve tudsz cirill betűkkel gépelni (elvileg létezik speciális billentyűkiosztás, ami illeszkedik a latin betűkre, de ez azért nem jó, mert az oroszoknál máshogy vannak a billentyűzeten a betűk, és ha kikerülsz, semmit nem fogsz megtalálni...).


Ha tudsz valamelyest angolul, mindenképp a Pimsleur Russian leckéivel kezd. Gyönyörű kiejtésed lesz, és a legfontosabb kommunikációs szituációkban is jól tudsz majd boldogulni. A 3x30 lecke után a szókincsed kb 600-700 szó, ez már alkalmas arra, hogy a nyelvtanba belekezdj.


A nyelvtan pedig nagyon fontos, ez a stabil nyelvtudás alapja. Ha a Pimsleur-ön túl vagy, célszerű beszerezni egy kurzuskönyvet, amiben olvasmányok, nyelvtani ismeretek, feladatok stb. található. Manapság vagy az Irina Oszipova-féle Ключ 1-2.-ből, vagy a Nemzeti Tankönykiadós Шаг за шагом-ból tanulnak, de egyik sem igazán jó. Én leginkább a Pedellus kiadó Pycckuŭ? Da! - sorozatát merem ajánlani, a négy kötet itt is B2-s szintig visz el. Hátránya, hogy csak a harmadik és negyedik kötethez van hanganyag, viszont a munkafüzete tele van tökjó feladatokkal.

2016. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jujj de szuper! Köszi szépen! :)


A cirillt már gyakorolgatom, hol telefonon (ott tudtam cirill betűket állítani), hol meg a kézírással szórakozok, ha unatkozom és egyik osztálytársam szokott segíteni dolgokban. Például, ha írok valamit cirill betűvel akkor megnézi is kijavítja, ha rosszul írok. ^^


De még egyszer ezer köszönet! ^^

2016. okt. 11. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Assimil: Russian with ease könyv is nagyon jó kezdésnek, ha tudsz angolul legalább középfokon. Kb. fél év alatt lehet kényelmesen átvenni a könyvet, és utána ha mindent jól csináltál, ismerni fogsz kb. 2000 szót és az alapfokot is kb. elérheted.
2016. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!