Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen elfogyott a motivációm?

Teljesen elfogyott a motivációm?

Figyelt kérdés
Angol tanulásról lenne szó.Ezen a nyàron elhatároztam,hogy elkezdem komolyan tanulni az angolt...ez mind szep es jo volt amikor visszakerultunk iskolaba es azzal szembesultem hogy az egyik osztaly tarsam sokkal jobban beszél,ért mint én.Ezt olyan kudarcnak fogtam fel hogy egy idore ráhagytam az egészet.Most viszont beràgtam ès azert is jobb szeretnek lenni. Tudnatok tippeket adni amivel fejleszthetném a szókincsemet...tobb kifehejezest tanuljak esetleg nyelvtant?Koszonom

#tanulás #angol #motiváció #kívàncsiság
2016. okt. 12. 20:22
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Nézz minél több műsort angolul. Filmeket, és főleg - ha van olyan, amit szeretsz - angol nyelvű rajzfilmeket/animéket. Azért, mert azokat szinkronizálták angolul, és nagyon szépen, érthetően beszélnek.

Aztán ilyen-olyan angol oldalak. Van hobbid? Ha igen, olvass róla angolul, keress hozzá kapcsolódó angol nyelvű oldalakat stb stb

2016. okt. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy Mojjo írta.

Jó leeht még, ha tudsz olyan filmeket nézni, ahol az angol beszédhang mellett van angol felirat is.

Ugyan a feliratozás ritkán egyezik szó szerint a beszélt szöveggel, de akkor is segít.

2016. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De mindezek előtt fogd vissza az érzelmeidet, a dolgokat fogd fel (folyamatosan változó) külső körülményeknek, és keresd az abban való leghatékonyabb működést.


Itt és most, egy jó nyelvkönyvet, egy jó tanárt, kérj konkrét tanácsot, de előbb beszéld meg önmagaddal, hogy a nyelv nem azért kell, hogy abban te légy az első, hanem azért, mert nagyon sok szempontból hasznos. És ez előnyödre szolgálhat, ha ügyesen használod.

2016. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

Milyen szinten állsz? Nekem az olvasás sokat segített. (ha már vagy egy középszinten legalább, ahol ez lehetséges.)


Volt egy kedvenc könyvsorozatom, mire azt elolvastam 10edszerre, hogy már a kifejezéseket is értettem belőle, tudtam angolul.


kábé :p

2016. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!