Hány nyelven tudsz?

Figyelt kérdés
Legalább olyan szinten, hogy egy pohár vizet tudsz rajta kérni.

2016. okt. 14. 00:28
1 2
 11/18 Polarsy válasza:
43%
Egyik szülőm magyar, a másik francia, szóval egyszerre tanultam a kettőt ^^
2016. okt. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

3, a magyarral együtt.

Magyr (C2 szint :s anyanyelv), Angol B2 (majd pár év múlva megpróbálom a C1-et is), németből pedig jövőre megpróbálom a B2 nyelvvizsgát, lehetőleg májusban, hogy ne menjen el az egész nyaram "Deutsch lernen"-el. És habár nem beszélek 7 nyelvet, mint az egyik válaszadó, de szerintem is nagy energia ezeket a nyelvtudásokat szinten tartani. Angolul tudhatok kb. 2000 szót, németből kb. ugyaennyi kell egy sikeres b2 vizsgához.. mostanában a magyarból estek ki kifejezések nekem. És ha esetleg számoljuk a latint, amit régen tanultam (elfelejtettem azóta. :s), és hogy a latin miatt megértettem pár román írott szöveget... 16f

2016. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
Szóval még az anyanyelvvel is problémák vannak.
2016. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
#13 Ezt nekem szántad? Vannak olyan sztorik, hogy emberek kiköltöztek külföldre, évekig nem beszéltek egy szót sem az anyanyelvükön, és elfelejtették. Én közel nem ebben a helyzetben, de ilyen van.
2016. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%
Német b1-b2 körül, angol A1, de ez utóbbit idén szeptemberben kezdtem el gyakorlatilag a nulláról. Persze ragadtak rám angol szavak azelőtt is.
2016. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sakura22 válasza:
Magyar,angol,japán és egy kicsikét kínaiul
2016. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17 nyelven tudok vizet kérni - se demmi több
2016. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Angolul majdhogynem anyanyelvi szinten beszelek, legalabb is a parom ezt allitja, szerintem meg messze vagyok tole. (o ausztral).


Spanyolt 5 evig tanultam, nem ugy megy ahogy szeretnem de igyekszem sokat gyakorolni. (a parommal es a barataimmal is. Van egy nagyon kedves kubai bartulajdonos baratunk, heti tobbszor meglatogatjuk ott bevethetem magamat). Olyan nagyon eros kozepfokot, vagy enyhe felsofokot mondanek. De meg erosen gondolkodnom kell mit akarok mondani.


Olaszul olyan kozepfok korul lehetek. Egy evet kinnt eltem Napolyban, az csak ugy ragadt ram. De az irasbeli kepessegeim hagynak kivanni valot maguk utan. A spanyol rengeteget segitett kezdetbnen.


Tudom, hogy nem kulon nyelv de ha mr itt tartunk Napolyiul is ragadt ram sok minden aki mar tanult olaszt, az tudja, hogy szinte teljesen kulonbozo nyelv, nem csak dialektus, szinte alig lehet megerteni. En nagyon viccesnek talalom.


Emellett nemetul is karattyolok egy kicsit. Ez meg gyerekkoromban ragadt ram, a csaladom altal (anyukam feloli resze svab,a dedim csak nemetul beszelt). De nem nagyon szeretem a nemetet, szoval nem is foglalkoztam vele.


A kovetkezo projektem a portugal, vagy a finn lesz. Ket nagyon kedves baratom van akik megszerettettek velem a nyelvet. A portugal konnyebben menne a spanyol es az olasz utan, viszont a finnt nagyon szeretem hallgatni. Majd meg latjuk mennyire lesz energiam.


26N

2016. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!