Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most melyik szó mit is jelent?...

Most melyik szó mit is jelent? Angol

Figyelt kérdés

Melyik jelentni azt hogy vmit kényszerből Kell csinálni és melyik jelenti azt hogy vmit ön szántamból Kell megcsinálni?(mert én meg akarom csinálni)


-Have to

-Must


Ha tudjátok akkor nézzétek meg mind a 2 oldalt mert teljesen az ellentétjét mondját...



https://www.youtube.com/watch?v=JO-qbbcH_T8 (6:10)


[link]


2016. okt. 17. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

must - belső kényszer

have to - külső kényszer


Így tanítják már régóta

2016. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az egyet a nyelvtankönyvek fordítva tudják, mint Gelencsér András. :)

Bár nekem az sem tetszik, ahogy a shall-t elintézte, mert azért a shall, ha lehet ilyen hülyén fogalmaznom, leszűkített területeken kiterjedten alkalmazott. :D

2016. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alábbi vágás Swan: Practical English Usage könyvéből származik, persze ennyi erővel én is hazudhatok, meg Swan is hazudhatna, de hát ő nem szokott. :)

[link]

2016. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!