Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A tanárom nem engedi, hogy...

A tanárom nem engedi, hogy emelet érettségit csináljak angolból de kéne a tovább tanulásomhoz mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már tizedik végén sejtettem,hogy emelt érettségit kéne csinálnom angolból. Jelentkeztem is tizenegyedikre angol fakultációra és megkérdeztem a tanárom véleményét stb valamint azt hogy mit csináljak,hogy gyakoroljak. Mondta hogy menjek el nyelvtanfolyamra el is mentem hasznos is volt. Most nyáron is voltam nyelvtanfolyamon úgy érzem nagyon sokat fejlődtem és lett motivációm arra hogy még inkább tanuljam az angolt DE a tanárom még mindig visszakozik attól,hogy emelt érettségire menjek és egyáltalán nem támogat mióta tudja,hogy ez a tervem, akár hogy is nézem másfél éve mondtam neki. Ami még pluszban adódik a történethez ,hogy őt kaptam meg fakultációs tanárnak időközben ez elvileg olyan fakt ami az emelt szintű érettségire készít fel,de épp hogy egy feladatot csinálunk meg 90 perc alatt. Bocsi amiért hosszú lett.

2016. okt. 17. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy a tanár engedi vagy nem engedi, a jelentkezésnél ez kizárólag a te döntésed lesz (vagy a szülőké, ha nem vagy 18). A tanárnak nincs beleszólása.


A tanár legfeljebb nem támogatja. Viszont erre valószínűleg megvan az oka, hiszen ismeri az érettségi követelményeket, a te tudásodat, és tud valamennyire jósolni, hogy mire számíthat tőled. Vedd jó tanácsnak a tanárod véleményét. Ha nem fogadod el, akkor utólag majd meglátod, kinek volt igaza.

2016. okt. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ne törődj a tanárral, de a leírásod alapján a fakt kb. semmit nem ér, a tanárod sem támogat, ami azt jelenti, hogy egyedül és / vagy magántanárral kell felkészülnöd.

Sajnos elég példát hallottam, amikor a tanár pusztán a saját kényelmi szempontjai miatt nem támogatta egy diákja emelt szintű érettségiét vagy azt, hogy az ő tantárgya legyen a választható érettségi tárgy:S Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy a tudásszinted az oka (két év azért elég hosszú idő, az alatt azért tisztességgel fel lehetett volna készíteni - még most sem késő felkészülni.)Ez van, a lábadra kell állni és saját erőből megoldani...

2016. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő fogja eldönteni, csakis rajtad múlik, hogy milyen szintre jelentkezel. Messze még az érettségi, bőven van időd gyakorolni, ne tántorítson el egy szemmel láthatóan alkalmatlan tanár.
2016. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Igyekszem gyakorolni amennyit csak tudok, de nyilván ha azt fogom látni februárban mikor le kell adni a jelentkezést hogy még sem menne akkor nem fogok arra menni.

Esetleg valami tippetek lenne,hogy a régi feladatok megoldásán kívül hogy lehet még alaposabban fölkészülni?

2016. okt. 17. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyitva áll előtted az internet, keress anyanyelvi beszélgetőtársakat fórumokon, közösségi oldalakon, akárhol. Gyakorolhatod velük a nyelvet, és bónuszként még életreszóló barátokra is lelhetsz bennük.
2016. okt. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból nem derül ki, hogy mennyire megalapozott az emelt érettségid angolból. Sajnos a tanárokat sem mindig szakmai érdekek vezérlik. Azt javaslom, hogy csinálj meg egy-két régi emelt érettségit és nézd meg, hogy milyen eredményt tudsz produkálni. Februárig van idő, gyakorolj és akkor is teszteld magad, azután dönts.

Ha emeltezel, akkor nem az iskolai tanárod fogja javítani, így nem kell attól félned, hogy bosszúból lepontoz (az íráskészségnél).

2016. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Középfok környékén van a tudásom szerintem az nem rossz alap ahhoz hogy még tovább fejlesszem. De most megyek majd próba nyelvvizsgára és akkor kiderül mennyire van igaza a tanárnak. ( tudom,hogy nem egyforma a kettő de viszonyítási alapnak szerintem jó)
2016. okt. 18. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!