Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hagy tanultok nyelveket?...

Ti hagy tanultok nyelveket? Valami ötlet? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Gyed-en vagyok itthon, gondoltam míg itthon vagyok, nyelveket tanulnék, mert az még jól jöhet bármikor. Milyen nyelveket lenne érdemes? Milyen nyelvtanulási ötleteitek vannak?

2016. okt. 26. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyelvet tudsz?


Mert amit mindenkinek illene tudni, az az angol - függetlenül attól, hogy szimpatikus vagy sem, ez minden területen fontos.


Ezt el tudod kezdeni a neten is, minden elözetes ismeret nélkül (és ingyen) a duolingo.com oldalán.


HA tudsz angolul, akkor az angolon keresztül ugyanitt tanulhatsz rengeteg más nyelvet is.

2016. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

én ajánlanék alkalmazásokat. Egyik a Duolingo. Ha nem tudsz angolul ezen megtanulhatod az alapokat. A másik e Memrise. Ezt akkor tudod használni, ha már beszélsz angolul.

2016. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Jó ötlet nyelvet tanulni, meg az interneten azonnal használni is tudod.

Ha egy kicsit tudsz angolul, akkor a pod101 sorozatban majd' minden nyelvet megtalálsz, nézd meg! https://www.youtube.com/results?search_query=pod101 (Én már be tudok mutatkozni bolgárul! :D)

Az angol alapjait a Duolingo-n tanultam meg, ez azért jó, mert magyar nyelven tanít angolul nyelvtanilag nagyjából középszintig, aztán pedig a fordítással (Megmártózás) tovább lehet fejlődni. Amúgy a pod101 angolul is megtanít, csak hát angol nyelven... ami érdekes, de biztos nem lehetetlen. :)

Hasznosságban igen, az angolt érdemes, esetleg oroszt, spanyolt, de ha csak szórakozni vágysz, akkor az eszperantót, mert egyszerűsége és logikája miatt két hónap alatt megtanulható, mindent el lehet vele mondani, hisz élő nyelv, és nagyon jó a háttere olyan értelemben, hogy sokan amiatt a közösségi élmény miatt használják, amit az eszperantó világhálózat jelent.

2016. okt. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az angolt azért érdemes választani, mert ebből található a legtöbb ingyenes netes tananyag, segítség, oktató programok és videók. Én is ajánlom a Duolingo-t, használtam még a Rosetta stone-t, bár ez néha idegesítő volt, illetve a youtube-on néztem nyelvoktató sorozatokat. Mi külföldre költözés miatt tanultunk angolul, szinte teljesen egyedül, otthon (bár a férjem tanulta régen iskolában), később heti egyszer jártunk tanárhoz. A férjem kb. fél év után nyelvizsgát tett.
2016. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!