Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy hátrányban vagyok az...

Nagy hátrányban vagyok az életben, ha nem tudok angolul, mert a suliban németet tanultam?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre,hogy elvárás hogy az emver tudjon angolul.Én általánosban angolra akartam,csak sajnos apám nagy hitlerpárti,ezért nekem is szívnom kellett a némettel.Most meg szívok emiatt,hogy nem tudok angolul.

2016. okt. 30. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Elsőben meg hiányoztál az i betűnél, ezert olyan szavakat sose írsz le? Tanulj már meg angolul.
2016. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is ahhoz nem kell Hitlerpártinak lenni valakinek, hogy a németet hasznos nyelvnek tartsa.


Másodszor gondolom, még gyerek vagy, ha apád dönt a a nyelvtanulásodról, tehát még nem vagy lekésve semmiröl.


Harmadszor, az angol tényleg nagyon sok helyen szükséges, de azt is meg lehet tanulni.


Negyedszer, a német után sokkal könnyebb az angol, egy kis eröfeszítéssel meg tudod tanulni, csak akarni kell. (Angol után tanulni németet sokkal nehezebb!)

2016. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem
2016. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hol tanuljak meg?Már leérettségiztem.Általános iskola 4.osztályban kellett dönteni erről.Hiába ha van egy német nyelvvizsgám,minden angolul van a világban
2016. okt. 30. 12:12
 5/9 anonim válasza:
40%

Szerintem ha nem akarsz kulfoldon elni, akkor nem igazan lesz belole hatranyod. De ezt mint sajat velemenyekent mondom, sokat veszitesz vele ha nem beszelsz angolul. Rengeteg uj emberrel, mas kulturakbol erkezokkel ismerkedhetsz meg ha angolul beszelesz. A vilag egyszercsak kitarul elotted. Rengeteg cikket, konyvet tudsz olvasni amik meg csak meg sem jelentek Magyarorszagon.


Szerintem gondolkodj el rajta.


26N

2016. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezt mondom én is.Most nem a munkára meg ilyenekre gondolok,de ha meg akarok nézni valami angol nyelvű youtibe-os videóját,akkor értemém mit mond,meg el tudnék olvasni egy angol nyelvű cikket,ami érdekel
2016. okt. 30. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

"Hol tanuljak meg?Már leérettségiztem.Általános iskola 4.osztályban kellett dönteni erről.Hiába ha van egy német nyelvvizsgám,minden angolul van a világban"


Rengeteg lehetöség van nyelveket tanulni, nem kell iskolába járni ehhez.

Van egy csomó nyelvtanfolyam, ezen kivül a neten is van több ingyenes lehetöség, pl. wwww.duolingo.com vagy [link] - eke közül valamelyikre regisztálsz és utána csak a szorgalmadon múlik, hogy megtanuld az angolt (vagy másik nyelvet). Egy év alatt eljuthatsz minden nehézség nélkül olyan szintre, hogy a netes oldalakat, könyveket meg tudd érteni.

2016. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Bizony hátrányban vagy.
2016. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, szerintem hátrány a munkaerőpiacon, akár itthon, akár külföldön, ha valaki nem beszél angolul.


Ahogy igen, hátrány, ha nem értesz meg egy videót, filmet, könyvet, mert jelentős részük angolul van, ez tény.


Ahogy az is hátrány, hogy ha valaki nem veszi a kezébe a saját élete irányítását és Hitlertől elkezdve mindenkit okol azért, amilyen helyzetbe kerül, kivéve saját magát, aki ténylegesen tehet arról, hogy hol is van.


Egy szó, mint száz: fogod magad, veszel egy nyelvkönyvet, keresel megfelelő oldalakat, és megtanulod. Ez ennyi. A többi az csak kifogás és duma. Ami fárasztó. Neked is kitalálni, nekünk is hallgatni.

2016. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!