Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még sosem voltam origó nyelvvi...

Még sosem voltam origó nyelvvizsgán és van néhány gyakorlati kérdésem! Hogyan folyik le a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Angolból szeretnék menni decemberben középfokú írásbeli nyelvvizsgát tenni. A fordításnál kopok valami vázlat lapot amire irkálhatok, firkálhatok, kihúzhatom ha elrontottam és utána kell átmásolnom, vagy egyből kell írnom? A szövegnél ha szótárazok beleírhatok a szövegbe, illetve egy szó fölé a magyar megfelelőjét? Hogy osszam be az időmet ki mit ajánl? Van valami praktikátok a szótárazáshoz illetve van még valami hasznos tanácsotok?

#angol nyelvvizsga #Origo Nyelvvizsga #origo itk nyelvvizsga
2016. nov. 2. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem is leszel !!! Nem leszeel
2016. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

- igen, kapsz piszkozatlapot, de általában elég kevés az idő, hogy használd is

- beleírhatsz

- én a levelet hagytam utoljára, a szövegértéssel kezdtem, mert az ér sok pontot

- ne sajnáld az időt a szótárazásra, hozzátartozik, és egy szónak több jelentése is lehet, amit lehet, hogy te nem ismertél

2016. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem menj origora
2016. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért ne menjek Origora?
2016. nov. 2. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
azért apa mert ez a véleményem.. Én már voltam náluk de inkább ne lettem volna.. ha érdekel a tobbi akkor pv küldöm.
2016. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó, nekem elküldheted
2016. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És csak baráti vagy hivatalos levél van? Kritikát, vagy blog bejegyzést nem kell írni ugye?
2016. nov. 3. 09:50
 8/10 anonim ***** válasza:
most novembertől változik, és lesz egy lyukas szöveg és egy fórum hozzászólás írás pluszba, legalábbis ezt hallottam
2016. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én meg csak támogatom az Origot. Ebben az évben, hogy kivették a nyelvtani tesztet sokkal barátibb lett. Nekem elsőre sikerült az írásbeli és a szóbeli is (most voltam októberben írásbelin, szóbelin szeptemberben), pedig nem brillírozok azért. A Euroexamon előtte kétszer buktam, nekem nem feküdtek azok a feladatok.


Most novembertől valóban változik az Origo, de szerintem még mindig érdemes ezzel próbálkozni.

Ahogy már írták, piszkozat lap van, én például csak a levélnél használtam vázlatra.

Szótárazni valóban kell, de azért vigyázz is vele, hogy ne ess át a ló túloldára, hogy már azt is kiszótárazod, amit egyébként tudsz (csak esetleg elbizonytalanodsz), mert azért az elég sok időt vesz el.


A szövegértés tényleg talán a leghúzósabb rész, de én a végére hagytam. Szótáraztam a kulcsfontosságú szavakat, ami a megértéshez kell, majd pedig amikor láttam már hogy kevés az idő, de még sok kérdés van, akkor elkezdtem fejből fordítani, amit tudtam, és beírtam a dolgokat, hogy semmi se maradjon üresen, és legalább kapjak pontot. Majd mivel marad még időm, néhányat le is ellenőriztem szótárral, hogy jó-e. Ez szerintem akkor jó megoldás, ha időszűkében vagy, mert azért, ha beírsz valamit, bármit is, kaphatsz pontot... de ha üresen hagyod, akkor biztosan nem.

2016. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt vannak a változtatások:

[link]


Itt pedig találsz egy mintafeladatot:

[link]

2016. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!