Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Összehasonlítva az angol...

Összehasonlítva az angol és/vagy olasz nyelvtant a japánnal, mennyivel nehezebb az egyik mint a másik?

Figyelt kérdés
Tudom ez mindenkinél más, de a véleményeteket, tapasztalataitokat kérdezem (és a kanji-kat ne vegyük figyelembe, csak a nyelvtant). Sejtem azt is, hogy nem sokan tanulnak köztetek olaszt és japánt egyszerre, de ha mégis, örülnék ha írnátok :)

2016. nov. 4. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Még én vagyok: visszaolvasva válaszom, talán nem eléggé sikerült érzékeltetnem, pedig fontos, hogy

nem csupán az a négy variáció, amiből áll a japán ragozás, udvariassági fokonként...


"Ragoz a japán állítás és tagadás szerint, múlt és jelen szerint, valamint a három udvariassági fok szerint - ami viszonylag egyedülálló a nyelvek között (egyébként is izoláLT, elszigetelt nyelv, de NEM izoláló!). "


Szóval érzékletesebb lett volna, hogy ezen soraim után már megjegyeztem volna, hogy ez tényleg CSAK a kezdő nyelvtan!


Van a japánban sokféle ragozási mód ezeken felül is! Pl különféle mondatszerkezetekhez.


És akkor ott van a szintaktika is (mondattan), hogy pl kiemelésnél mikor cserélődik a WA és mikor kerül egymás mellé a raggal a kiemelt mondatrész, és számos más mondatszerkezet van még, van, ahol további ragozási módok is vannak, de konkrétan azokhoz még nem értek.


Majd csak hozzászól részletesen ehhez is egy haladó japános is, és akkor te is, én is pontosabb képet fogunk kapni arról, mennyire is nehéz összességében a japán nyelvtan.


Azért írtam kezdőként választ, mert egyfelől sajnálkoztál, hogy nem írt még itt senki neked pontosan a nyelvtan kapcsán konkrétumot, másfelől, hogy megnyugtassalak: eleinte könnyű a japán nyelvtan.


De hogy milyen haladó fokon, arra majd csak érkezik még választ olyantól, aki ahhoz is ért...

2016. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"pont ilyeneket szeretnék megtudni, csak senki nem ezt írja le :((("


Én pl. egyetlen embert se ismerek, aki tud japánul, pedig elég sokat ismerek. Ja, de igen, egyről tudok. Ennyi.

Nem tudom, te miből gondoltad, hogy itt majd tolonganak a japánul tudók. :)

2016. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

" eleinte könnyű a japán nyelvtan"


Később viszont annál nehezebb.

2016. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2016. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Előző: vannak itt profi japánosok, ismerek konkrétan hármat is, de kb egy hete egyikőjükkel se találkoztam. A japán elég népszerű nyelv lett egyébként nemzetközileg, és hazánkban is.


De rá lehet keresni a JAPÁN kulcsszóra akár itt, és látni fogsz profiktól is válaszokat.

(Én kezdő vagyok.)


A 10-es hosszú válaszom végét idézem:


"Van talán kb 10 rag a japánban, vagy alig több, igaz, egyenként lehet 2-3 különböző szerepük, akár a magyar ragok egy része esetén. A magyar ennél komplikáltabb ilyen téren is."


PONTOSÍTOK: ezt úgy értem, hogy 10-15 TÍPUSÚ rag van kb, tudtommal, tehát a MASU-t egynek értsd, ilyen értelemben! (Az variálódik az említett négyféle módon, meg még lehet, hogy más módon is, de azt már nem tudom.)

2016. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pardon, erre értettem:

"Nem tudom, te miből gondoltad, hogy itt majd tolonganak a japánul tudók. :)"


...csak időközben többen írtak egyszerre...

2016. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!