Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Language Cert vagy TELC?

Language Cert vagy TELC?

Figyelt kérdés
B2-es nyelvvizsgát szeretnék szerezni, és nem tudom, melyikre érdemes menni. Tudom, hogy vannak olyan helyek, ahol csak államilag elismertet kapok, ezeknél nemzetközileg is elfogadott jár. Na, de akkor mi a különbség? Ha mondjuk az egyik könnyebb, attól még az is ugyanannyit ér, mint a másik, és ugyanannyi helyen fogadják el, mint a másikat? Világ szinten vannak olyan helyek, ahol jobban "szeretik" ezt vagy azt? Lehet, hogy én túlzom el amúgy. Pár osztálytársamnak TELC B2 van, de az most nehezebb lett, és elvileg alapjáraton sem valami könnyű. De pont emiatt gondoltam arra, mert bennem van az, hogy ezt fogadják el világszinten a legtöbb helyen.

2016. nov. 8. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én TELC szóbelit csináltam (írásbelit máshol). Nos, szerintem egyáltalán nem volt nehéz, aki tud összefüggő mondatokban beszélni az átmegy.

Külföldön meg édes mindegy, hogy milyen papírod van. Ott már idegen nyelven megy az interjú. Ha nem tudsz megszólalni bukta.

2016. nov. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem a szóbelitől félek annyira, inkább az írásbelitől. Eddig pont a szóbelitől féltem, de ahogy az osztálytársaim is megcsinálták 90%-osra, és elmesélték, hogy milyen, már nem félek annyira. Viszont van egy, akinek meglett a szóbeli, de az írásbeli nem. Azóta nekiment még egyszer, és most sem lett meg. Így már kezdek félni. Voltam Language Cert próbavizsgán, ahol a reading meglett, a writing, listening nem. Kicsit rátanulnék, és menne az, mert nulla gyakorlással mentem oda. A levelemet sem nullázták le, pedig utoljára 1 éve írtam levelet. A TELC nehezebb vajon?
2016. nov. 9. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az írásbelimet direkt nem a TELC-nél csináltam, mert mondták, hogy nehezebb.

A Dexamot csináltam meg, és csak pozitív tapasztalatom van vele. A neten van fent (ha jól emlékszem) PDF formátumban könyv. Én azokat csináltam meg és sikerült. Nem is volt vészes. :D A levelek könnyűek voltak. :)

2016. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azoknak az osztálytársaim, akik májusban voltak TELC-en, lazán megvolt. Pedig olyan lazák ők is, hogy alig tanulnak, csak megrántják a vállukat, és elmennek. És megcsinálják.
2016. nov. 9. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!