Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsga gyakorlás....

Német nyelvvizsga gyakorlás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, német nyelvvizsgára készülök az évben, és úgy érzem még gyakorolni kell. Az után szeretnék érdeklődni, hogy ti hogyan gyakoroltatok?

Sok feladat megoldás? Olvastam olyat is, hogy sok embernek az segített, ha naponta elolvasott 1-2 cikket németül, filmet német nyelven nézni,

minden nap foglalkozni kicsit valamilyen szinten a nyelvel, vagy inkább csak minden nap a tananyagot gyakorolni? (12. évfolyamos diák vagyok).

Ezek mennyire bevált ötletek? Illetve ti mit tanácsolnátok nekem, hogy sikerüljön a vizsga? Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm! :)



2016. nov. 12. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Írásbelire a legjobb, ha az adott vizsga előző évekbeli feladatait csinálgatod.


Szóbelire meg úgy is lehet, ha valami eszedbe jut, utána megpróbálod elmondani németül. Ha az ember magyarul is lefuttat ilyenek fejben, akkor nem nehéz, de hasznos. Elősegíti, hogy folyamatosan tudj beszélni.


Német cikkek, főleg olyan témákban (ha vannak), amik előfordulhatnak vizsgán is. pl.: Umweltschutz

2016. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! ;)
2016. nov. 15. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!