Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tanácsoltok? 9. -es...

Ti mit tanácsoltok? 9. -es vagyok nyelvi előkészítőn tanulok heti 18 órában angolt.

Figyelt kérdés

Ez mellé miután haza jövök a házin és a dogák felkészülését leszámítva legalább egy 2-3 óra hosszát tanulok még hozzá. Szavakat tanulok, teszteket töltök ki, (mivel imádok olvasni) angol könyveket olvasok amiket nem ismerek szavak azokat kiszótárazom, dalszövegeket fordítók, és angol hang magyar felirattal nézek filmeket (később majd angol felirattal akarom ), ez mellé talán tudok majd menni heti 2x magántanárhoz (bár nem hiszem mivel anyáék nem keresnek túl jól, bár azért reménykedek) . Szóval szerintetek ha kitartok és minden nap gyakorlok akkor szerintetek jövő nyárra egy középfokú menni fog (vagy esetleg egy felsőfokúra van esély)? És ha igen akkor ez kb mennyibe kerülne?

Nyáron mennék diákmunkára és abból akkor úgy tennék félre . :) 14(3 hónap és 15 ) / L.



2016. szept. 9. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lelkiismeretesen végzed, és jó is a memóriád, akkor összejöhet a dolog, igen :)))) én pl. egy jó cimborámtól tanultam angolt, 2 évig jártam hozzá magánórákra és elsőre meglett a középfokú bár nem lett pörfikt :D de nagyon sokat segített. Szóval szerintem ne spórold ki a magántanárt.

A villámangolos meg egyéb baromságokat meg hagyd, az sima pénzlenyúlás. 1 hónap alatt felsőfokú szinten senki nem tanul meg angolul, de még középfokún se...

2016. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon lelkiismeretes vagyok szoval ezzel nem lesz gond :) meg szeretem is az angolt bennem van az hogy érteni akarom szóval ..:)

Nem is ilyen villámgyors nyelvvizsgat akartam tenni :D azért írtam hogy jövő nyárra :)

Hát nagyon szeretnék járni de ha anyumék egyszerűen nem tudjak kifizetni akkor nem tudok mit csinálni :/ azert gyakorolgatok neten meg olvasok sokat.. nyáron tudok csak elmenni diákmunkára :/


Tudnál nekem mondani egy megközelítő árát hogy mindendt beleszamiva mennyibe kerül?

2016. szept. 9. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Az én cimborám alkalmanként 2000-et kért, de 120 percet tartott 60 helyett, és elég rugalmas is volt (ha előttevaló nap bebsztam, megdumálhattam vele hogy csütörtök helyett pénteken megyek). A csávesz elég profi, hanganyagokkal meg mindennel, és interaktívba is tanít,szóval nekem ő volt a tuti megoldás :)
2016. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A középfok komplex nyelvvizsga kb.30.000 Ft
2016. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon sokat segítettél! :)
2016. szept. 9. 22:18
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Ismerős. Én annak idején tanulás nélkül ötösöket írtam iskolában nyelvi előkészítőn. Szabadidőmben sok angol dologgal foglalkoztam, 13 évesen már próbáltam angolokkal chat-elni, hogy meg tudom-e értetni magam. Idővel én áttértem, hogy filmeket felirat nélkül megértek angolul.


Ha nagyon jól megy az angol és érdekel is, akár olyat is csinálhatsz, hogy végigtanulod a gimnáziumot és egyből a felsőfokú nyelvvizsgára mész. Nem kell akkor pluszban a középfokúra is pénzt költeni, de nagyon felkészülten szabad csak nekivágni így.


Azt ajánlom neked, hogy elsősorban az emelt angol érettségi feladatlapjait oldogassad, ha feladatmegoldással töltöd az időt. Az emelt érettségi kicsivel könnyebb egy komolyabb középfokúnál, de jól megírása egy középfokút ad.

Itt meg tudod találni őket: [link]

2016. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó!


Az emelt érettségi nem ad középfokot.

2016. szept. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

De igen ad, testvérem is az emeltért kapott középfokút vagyis rögzítve van neki a bizonyítványban, hogy azzal egyenértékű.

2016. szept. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Simán, mikor én nulladikos voltam pár éve ugyanennyi angolunk volt. Az órákat szerettem, de otthon semmit se készütem, nem olvastam angolul, filmeket meg akkor még magyarul néztem mindig. Csak az órai tanulással tanév végére meglett a középfokú, szóval nem egy nagy cucc az egész. Utána való évben pedig angolul kezdtem nézni mindent, angolul olvastam és elég gyorsan fejlődtem, meglett a felsőfok is :) Érdemes szerintem próbavizsgát csinálnod, és az mégsem akkora pénz.
2016. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 FaZe shRekt válasza:
Trefort ágostonba jársz? :D :D :D
2016. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!