Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban ilyen a bécsi dialektus?

Valóban ilyen a bécsi dialektus?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ezt írta nekem:

"Schau, des hier is da wiener dialekt. Ders afoch ur nice. Wir san hoit afoch di geilstn, dies üperhaupt irgendwo gebn kau."

Az első mondatot megértem,de hogy a többiben mit mond,fogalmam sincs? Valóban ilyen az ottani dialektus,vagy ez csak szleng?



2016. nov. 13. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Van. Mégpedig Bécsben.
2016. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem,hogy van-e hanem,hogy tényleg ilyen-e,mert egy fiatal srác írta és gondoltam csak szlengesíti a szavakat:)
2016. nov. 13. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tényleg ilyen. Ha már van egy bécsíd akkor mér nem elég?
2016. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincsen bécsim,és már nem is beszélünk,pont ezért szeretném megtudni,hogy ugyan mégis mit írt.
2016. nov. 13. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Bécsbe akarsz menni?
2016. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék igen,de most nem ezen van a hangsúly:)
2016. nov. 14. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
OLyan mint a bécsi virsli.
2016. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha a kérdésre nem tudtok válaszolni,felesleges hülyeségeket ne írkáljatok,köszi:)
2016. nov. 14. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Igen, ez bécsi dialektus.


2. Ha megpróbálod hangosan felolvasni (és tudsz valamennyire németül - Hochdeutsch), akkor sokkal könnyebb megérteni, mint csak látva :)

2016. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!