Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svéd nemek? Hány van?

Nekono kérdése:

Svéd nemek? Hány van?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy a svédben csak 2 nem van: az utrum (a közös) és a neutrum (a semleges) nem. Akárhányszor szembejön velem valamilyen cikk a svéd nyelvről, mindig ezt látom. Viszont van egy '78-as kiadású svéd nyelvtankönyvem, ahol még 3 nem van (férfi, nő, semleges). Akkor most hány nem is van? Érdemes mind a hármat megtanulnom?

2016. nov. 15. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

NA ez valahogy úgy van, hogy utrum minden "en" szó. Pl: Bil. En bil. Den är röd.

Neutrum minden "ett" szó. Bord. Ett bord. Det är stort.

Ami meg élő személ az neutrum. Pl: Kung. Han är ung. Flicka. Hon är söt. Tehát han/hon személynévás használható az ett/en helyett.

Bocs nem vagyok nyelvtanár ennyire tellik tőlem a magyarázás :)

2016. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két nyelvtani nem van: a közös/általános és a semleges. Ez nem a 70-es évek óta változott ilyenné...

Mit írt pontosan a könyv?

2016. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Egy nem van. A Nein.
2016. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Főnevek tekintetében 2 nem van, az utrum: "en" es főnevek és a neutrum "ett" es főnevek (pl: en bil= egy autó, egy ház= ett hus). Személyes névmások tekintetében (én, te, ő, mi, ti, ők) az E/3 személyt kifejezheted férfi "han", nő "hon" és semleges: "den" és "det" szavakkal.
2016. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!