Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire lenne nehéz megtanuln...

Mennyire lenne nehéz megtanulni svédül iskola/tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok iskolás, tehát egyéb teendőim mellett kellene megtanulnom svédül, de nincs pénzem magántanárt fogadni és külön nyelviskolába járni.

Van aki szintén egyedül tanult meg svédül? Mennyire nehéz? Milyen könyveket használtatok?



2016. nov. 19. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire lehet nehéz a svéd nyelv, de egy darabig biztos tudnál haladni egyedül is. Viszont tanár nélkül az a gáz, hogy ha valamit rosszul tanulsz meg, a rossz fog berögzõdni, de persze tudnak segíteni a svéd anyanyelvûek, gondolom én..bár a nyelvtant nem tudom mennyire tudnák elmagyarázni, én pl. a magyart nem tudnám, hogy mi miért van, de kijavítani ki tudnának. Van egy alkalmazás, a neve HiNative, itt bármilyen kérdést feltehetsz az anyanyelvi beszélõknek.
2016. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Duolingo !!!!
2016. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én ugyanúgy kezdtem, mint te, tanár nélkül, egyedül. :) Én is a Duolingo-t ajánlom, nekem amellett nem is kellett tankönyv, négy hónap alatt megvolt az alapfokú nyelvvizsgám, utána vettem svéd nyelvű könyveket, amiket korábban már olvastam magyarul, így a szótárazás mellett sok mindent ki tudtam következtetni a szövegben az emlékeim alapján. Segítség lehet még a Lang8 nevezetű oldal, ahol bármilyen általad írt szöveget kijavítanak anyanyelvi svédek, nekem sok nyelvtani/stilisztikai hibámat kijavították ott, illetve ami még fontos, hogy sokat kell hallgatnod a nyelvet, akkor is, ha eleinte nem értesz belőle kb. semmit. A Duolingo beszél is hozzád, tehát már az elejétől kezdve gyakoroltatja veled a hallás utáni szövegértést, de ha a Duolingoval végeztél, kezdj el esetleg YouTube-on svéd vloggereket követni, sorozatot nézni svédül angol felirattal (Welcome to Sweden - ez félig angol nyelvű, vagy a Bron is nagyon jó), illetve én újabban a hangoskönyvekre vagyok rákattanva. Két éve kezdtem el, mostanra 90%-ban megértem az élő beszédet és könyvet is szótár nélkül olvasok, Svédországban is megértettèk, amikor én beszéltem. Ha komoly az elhatározás, akkor meg lehet csinálni. Csak a legeleje nehezebb (meg a legelső 100 oldal az első könyvből, amit az online szótár mellett olvasol :D), utána viszont gyorsan beindul, mondhatni "leesik a tantusz", onnantól pedig már csak a szókincsedet kell fejlesztened. Szóval nem lehetetlen, csak kitartás kérdése. Ha úgy érzed, szükséged van még tanácsra az önálló tanulással kapcsolatban, írj nyugodtan privátban. Lycka till! :)
2017. dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!