Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivan akkor, ha pl az angol...

Mivan akkor, ha pl az angol dogát vagy angol házidogát nem british english-el hanem amercan english-el írom?

Figyelt kérdés

Mert a sulikba mindenhol britisht tanítanak én viszont azt nem szeretem, és a másikra van ráállva a nyelvem...sorozatokból azt szoktam meg :D

Szóval egy tanár hibaként könyveli el, ha mittom...pl nem azt írom, hogy colour hanem color vagy car park helyett parking lot...most ezek jutottak eszembe hirtelen :D vagy ez tanár függő, hogy elfogadja-e vagy sem?



2016. aug. 30. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, hol élsz!
2016. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő.
2016. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
79%

Tanárfüggő és ez nem szeretet kérdése. Lesz majd munkahelyed, és közlöd a főnökkel, hogy te ezt így nem szereted, nem csinálod meg, vagy?

A magam részéről nem venném hibának első alkalommal, hanem szólnék érte, hogy brit angolt tanítok (ha magyarul mondanám, és British Englisht, ha angolul - nyilván a tanítvány tudásától függ), és kérném, hogy ezentúl így írja. Iskolán kívül úgy írsz, ahogy akarsz, suliban nem árt, ha úgy, ahogy a tanár kéri.

Újdonság számomra, hogy a brit sorozatokban colourt, az amerikaiakban colort mondanak (mer'hogy arra áll rá a nyelved:)))

Az amerikai angol mellett a magyart is erősíthetnéd:

Mi van akkor... British Englishsel, American Englishsel... vesszők (azokat én se nagyon bírom:)

Nem tudom, manapság mi a divat a nyelvvizsgán, a mi időnkben még az járta, hogy ha angol, angol legyen, ha amerikai, akkor az, de ne keverjék...

Sok szónak is egy... azaz három a vége: kérdezd a tanárt

2016. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Általában el szokták fogadni, ha nem kevered a kettőt. Akkor az egyiket hibának veszik. De eléggé tanárfüggő, kárdezz rá. Ha szavakat kell tanulni, szószedetből, nem fogja érdekelni a preferenciád, azt most megmondom. De ó, hogy teszel-e plusz u-kat bizonyos szavakba (color, favorite, etc.) az egy jófej tanárnál szerintem nem számít.
2016. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak ne gangsta englisht használj... Tuff tough helyett pl.
2016. szept. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha még csak a colour-color szinten tartasz, nem fogja elhinni a tanár, hogy megtanultad a szót, ha úgy van a könyvben, hogy grey, te meg azt írod, hogy gray. Azt fogja hinni, hogy csak véletlenül találtad el, hogy létezik egy olyan változata is, tehát simán lehet, hogy nem ad rá pontot, ha azt akarja, hogy igenis tanuld meg azt a változatot is, ami a könyvben szerepel.
2016. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!