Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tippeket adnátok kezdő...

Milyen tippeket adnátok kezdő angol magántanárnak?

Figyelt kérdés

Még csak néhány órát tartottam (egy embernek), eléggé kezdőnek. Iskola mellett kell neki a segítség.

Szerintetek miket lehet bevetni, hogy jó legyen és pozitív a visszajelzés?

Köszi



2016. nov. 26. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos, hogy változatos feladatokat oldjatok meg, várd el, hogy szorgalmasan dolgozzon de ne legyél " diktátor":) teljen jó hangulatban az egész, biztasd:)
2016. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt lehet alapnak gondolod, de szerintem fontos dolog. Ha hibázik (még ha valami nagyot is) akkor ne szidd le, ne becsméreld, hanem próbáld meg minél kedvesebben, pozitívan megmutatni a hibákat, hogy mit miért nem jól csinált.


Középsuliban jó tanuló voltam minden tárgyból, németből már volt egy erős középfokú nyelvvizsgám, angolt is már tanultam egy ideje, gondoltam abból is hátha menne. Elmentem külön tanárhoz, hogy készítsen fel. Ott kiderült, hogy kicsit túlbecsültem az aktuális tudásomat, viszont ezt elég érzéketlenül adta a tudtomra, meg mondogatta, hogy "nem biztos hogy kéne erőltetni a nyelvvizsgát". Aztán végül sikerült, ami miatt hálás vagyok neki, de rossz emlékkel jöttem tőle el.

2016. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a türelem és a pozitív visszajelzés a legfontosabb. 2 tanárnál tanulok most, egyikük elég ideges lesz, ha valamin gondolkozom, vagy rosszul mondom, esetleg nem tudok valamit, az életkedvem is elveszi. A másik tanár végtelenül türelmes, mindig mosolyog, akkor dicsér meg a legjobban, ha valamit nehezemre esik kinyögni de sikerül, ha kijavítom a saját hibámat miután szól, hogy elrontottam, vagy ha rávezetés után sikerül csak valami.
2016. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mosolyogj sokat!
2016. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, nagyon aranyosak vagytok!

Már tartottam neki pár órát és valami hasonló módszereket alkalmaztam, illetve a hozzáállásom is olyan volt nagyjából, amit leírtatok.

Próbálom "oldani" a hangulatot, és minden alkalommal egyre felszabadultabbak az órák.

Nekem nagyon tetszik ez és örülök, hogy a tudásomat megoszthatom valakivel és segíthetek neki. Megtapasztaltam, hogy nem a pénz az egyetlen dolog, amivel valakin segíteni lehet. :)

Köszönöm még egyszer és ha még valakinek van valamilyen tapasztalata illetve ötlete kérem írja meg, hogy én is és más is tanulhasson belőle. Mindegy, hogy mint tanár vagy mint diák. :)

2016. nov. 30. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!