Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Would? Csak a szövegkörnyezetb...

Would? Csak a szövegkörnyezetből tudom meg?

Figyelt kérdés

Hogy a would mit jelent a mondatban? Pl.:

I would play football. Fociznék.

I would play football. Réégen fociztam, de már nem. (use to -s jelentésben)


2016. nov. 26. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Az "I would play football" soha semmilyen körülmény között nem jelenti azt, hogy "Régen fociztam".
2016. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Bemondásra elhiszed, hogy mit ír a Thomson-Martinet?
2016. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Egy másik 77%-os vagyok, aki lepontozta az elsőt, mert megint olyanok írnak, akik nem tudnak angolul. Annyiban van igaza, hogy nem használatos, pont azért, mert nehéz lenne megkülönböztetni, de elméletileg mondhatnád úgy is.
2016. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

" Egy másik 77%-os vagyok, aki lepontozta az elsőt, mert megint olyanok írnak, akik nem tudnak angolul. Annyiban van igaza, hogy nem használatos, pont azért, mert nehéz lenne megkülönböztetni, de elméletileg mondhatnád úgy is.


A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad" :DDDD na ezért nem szabad itt angolból segíteni, mert jönnek az ostobák, aztán lepontoznak. its so sad how pathetic ppl are

2016. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod kérdező. Nem lehet tudni pusztán a would-ból. Igazából 3 jelentés lehet.


1. I would play football if I had a ball.

2. I would play football with my mates. - szoktam focizni a haverjaimmal

3. They would go and play football. - elmentek focízni, egyszeri alkalommal múltban


A 3. jelentés nincs benne a nyelvtankönyvekben bár igazából nagyon gyakori a valóvilágban

2016. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!