Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felsőfokom van angolból, ami...

Felsőfokom van angolból, ami természetesen a 0-val egyenlő Amerikában. Szleng. Meg tudja nekem erősíteni vk, hogy a laid back valóban nyugodtat jelent vagy rosszul következtettem ki a szövegkörnyezetből?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 13:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam, jól tippeltem :)
2012. nov. 18. 13:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy azért a felsőfokú angol miért csak szleng Amerikában? Tényleg annyira nem ér semmit?
2012. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tévedés.

Ha ha van minimum már középfok angolod akkor megértenek , te is megérteted magad , tudsz beszélni kb 3-4 hónap kint élés után átáll a nyelved az ő szóhasználatukra.

2012. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Magyarul is használjuk a "nyugodtan dőlj hátra" kifejezést, ez nem csak angol, pláne nem szleng. És az, hogy a felsőfokúd "természetesen" nem jelent semmit, csak téged minősít, nem a nyelvvizsgát...
2012. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Még az előtt tudtam a laid-back jelentését, hogy meglett volna a felsőfokúm angolból. De ha meg nem ismered a szót, fogj egy szótárat és keresd már ki! Mennyivel volt egyszerűbb kiírni ide a kérdést...?


Igaza van, az előzőnek, ezzel a bugyuta kérdéssel csak magadat minősíted, semmi nem függ össze azok közül a dolgok közül, amiket a kérdésben kiirkáltál!

Ráadásul ez a szó nem is szleng b****us, hanem informális, hétköznapi beszéd! A szleng tök mást jelent!


Hú, de felhúztál...

2012. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Laid-back: nyugodt, "laza".


Tehát igen jól kikövetkeztetted a szövegkörnyezetből, bár egy szótárt is nyugodtan konzultálhattál volna.


Ha nagyon szlenges kifejezést keresel, akkor ott van az urban dictionary, de ez minden értelmes szótárban benne lett volna.

2012. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodt az jó. Talán a lezser jobb.
2012. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!