Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciából melyek azok az...

Franciából melyek azok az igeidők amelyek kellenek egy felsőfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Régebben mintha olvastam volna, hogy több mint 20 igeidőjük van.


Gondolom Imparfait, Passé Composé, Futur Simple, Plus-que-Parfait, Présent, Futur Composé


Kihagytam esetleg valamit?


Illetve a Subjontif-ot mennyire kell tudni használni?



2016. nov. 30. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Fels[fokra már mindet tudni kell.
2016. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra célzok, hogy mindegyiket aktívan használják is a beszélt nyelvben?
2016. nov. 30. 14:43
 3/3 webnyelv ***** válasza:
47%

A beszélt nyelvben nem használnak mindent. Pl. a passé simple és a passé antérieur gyakorlatilag nem fordul elő a beszélt nyelvben. Középfokon csak felismerni elég ezeket az alakokat, de felsőfokon nem árt, ha képzeni is tudod. Ezt a két igeidőt hagytad ki a felsorolásból.

A kötőmódot (subjonctif) pedig középfokon is jól kell ismerni, felsőfokon meg pláne.


Nincs több, mint 20 igeidejük, a kijelentő módban összesen 8 igeidő van, az általad felsoroltak, és még a kettő, amit írtam. De ha hozzáveszünk pár "apróságot", amit nem minden nyelvtan tekint külön igeidőnek (pl. futur proche, azaz aller + à + főnévi igenév, passé récent, azaz venir + de + főnévi igenév, etre en train de kifejezés), akkor lehet, hogy kijön a húsz is.

Illetve még a passé surcomposé (pl. j'ai eu écrit) is létezik, és más surcomposé is, ha jól tudom. Felsőfokon ezeket is csípőből kel tudni.

2016. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!