Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folytassam tovább a nyelviskol...

Folytassam tovább a nyelviskolát vagy forduljak inkább magántanárhoz?

Figyelt kérdés
Szeptember kozepen kezdtem a nyelviskolat kozephalado csoportba raktak be ahol 9fo van vegyes korosztaly.. Juniusig szeretnem letenni a kozepfoku nyelvvizsgat es lassan 3honapja jarok nyelviskolaba de semmi fejlodest nem tapasztalok az oran sem haladunk annyira es nekem fontos lenne juniusig megszerezni a nyelvvizsgat.... de ha igy haladok semmi nem lesz belole... mit javasoltok?

2016. nov. 30. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A csoportos nyelvoktatás sikeressége erősen személyfüggő.A nyelvoktatáson kívüli felkészülés is szükséges a további eredmények elérésében. Tehát ajánlom figyelmedbe a német nyelvkönyvek tanórán kívüli tanulmányozását is. Amennyiben így sem tapasztalsz jelentős fejlődést többekközött : szókincs, nyelvtan és mondatalkotás terén akkor szerintem jó választás volna egy magántanárhoz való fordulás.
2016. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az elsővel. Lehet, hogy személyfüggő, de én nem találkoztam olyan személlyel, akinek jó volt a tanfolyam. Idő és pénzpocsékolás. Gimisként 2t is végigcsináltam, felnőttként tanítottam is csoportot. 8 fő? Esélytelen a személyes figyelem. Minél előbb keress tanárt és mérjétek fel Neked mire van szükséged!
2016. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a másodikkal. :D

Akiket én nyelvtanárokat ismerek, azok fel tudják ismerni a csoportban is, hogy ki mire képes, és mire van szüksége, és aszerint irányítják az órát, hogy mindenkinek jó legyen.

Én meg olyan nyelviskolai órákon ültem, amelyek intellektuális kalandnak szinte jobbak voltak, mint nyelvórának, miközben nyelvórának is tökéletesek voltak. Nyilván nem csak azon múlott, hogy a velem egy teremben ülőkből közép- és főiskolai tanár lett, mert a potencia elsősorban bennük volt, de a nyelviskola miatt vették sikerrel a felsőoktatási intézményt. Volt, amiben felvilágosították az őket tanító tanárokat.


Ez mind csak személyfüggő.


Egyébként, ha nem magyarok lennénk, őszinte megütközéssel kérdezném a Kérdezőt, hogy miért nem osztja meg problémáit azzal, akitől szolgáltatást vett igénybe, amiért fizetett? :) Pénzt általában vissza nem adnak, de azon kívül mindent megtesznek. Ha tudják, hogy mi a gáz.

2016. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!