Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnák itthon tanulni...

Hogyan tudnák itthon tanulni angolul miylen módszerek vannak?

Figyelt kérdés
Középiskolában 10-edikes vagyok és nem megy az angol itthon eddig nem nagyon foglalkoztam vele illetve álltalánosban se volt valami jó az angolórák. Hogyan tudnák itthon a leghatékonyabban angolt tanulni, hogy a játékokat is érthessem? Ez alatt a szó tanulást és a nyelvtan részét is értem. Segítsetek! Mát nagyon bánt, hogy nem értem az angolt az osztálytársaim meg igen és sok mindenből kimaradok így. :(

2016. dec. 3. 15:26
 1/8 Qubi válasza:
Hallgatás! Szótár, angol olvasmány. Bármi jó. Hallgass zenét és nézz filmet angolul, felirattal, olvass angol könyvet (mesekönyv, de pl a Büszkeség és Balítélet, vagy a Potter könyvek is jók - különböző nehézségű szintek) vedd elő a régebbi tankönyveket és próbálj rá jönni a nyelvtanra példamondatok segítségével. Ha már tényleg nem megy akkor keress fel egy jó angol tanárt.
2016. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
MAgolni jó !
2016. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Én még arra gondoltam, hogy itthon szövegeket fordítók le amilyen szót meg nemtudom mit lent arra rákeresek.
2016. dec. 7. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is jó, csak #1 védelmében jegyzem meg, hogy azt már ő is javasolta: ...szótár, angol olvasmány... ...olvass angol könyvet...
2016. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy olvassak, de nem értem angolul mit olvasok. És eleve én nem szeretek mondjuk ilyen hosszú könyveket olvasni magyarul se. Inkább rövidebbnél maradok vagy esetleg játékokról van írva valami azt elolvasni.
2016. dec. 7. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, mert szókincset csak a szavakkal való közelebbi kapcsolatba kerüléssel lehet szerezni. :)

De ma már annyi ebook van ingyenbe is, hogy bármikor felüthetsz egyet és ellapozhatsz benne a 164. oldalra, és a második bekezdést lefordítod. :)

Vagy keress egy újságot, amiben rövid hírek is vannak.

2016. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az előttem válaszolókhoz annyit tennék hozzá, hogy vannak 250-500-1500-2000 szó ismeretét feltételező könyvek és keresztrejtvények. Ezek kicsit szórakoztatóbban tanítanak, mint a sima magolás. A játékokhoz használt szavak száma nem túl sok, azt talán még szótárral is megérted. Ha beszélni is szeretnél nem tudom elképzelni, hogy hanganyagok és tanár nélkül sikerüljön.
2016. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát a szavakkal is nagy probléma van, hogy keveset ismerek. Meg a ynelvtan is nem megy. De, ha már tudom a szavakat egyszerűbb lenne a nyelvtan is. Beszélni meg angol órákon úgy is gyakorlom. A szavak kiejtése meg jól megy.
2016. dec. 10. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!