Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel a szóbeli...

Hogyan készüljek fel a szóbeli nyelvvizsgára, hogy végre sikerüljön? (Német gazdasági)

Figyelt kérdés

Januárban államvizsgázom, emitt kellene a nyelvvizsga. Augusztusban voltam az OECONOM-os nyelvvizsgán, az írásbeli sikerült, a szóbelinek a szóbeli részén elbuktam, csak 50%-ot értem el. Előtte jártam egy tanfolyamra, ahol direkt erre a nyelvvizsgára készítettek fel.

Októberben voltam a Gazdálkodó nevezetű nyelvvizsgán, ennél meg a magnón buktam el.

Tegnap jelentkeztem a BME gazdasági nyelvvizsgájára, ami januárban lesz, így ha az sikerülne még ha 1 hónappal a diplomaosztó után is, de megkapnám a diplomámat.


Megvan az OECONOM könyvem, amiben a szóbeli tételek ki vannak dolgozva, mivel a BME-s nyelvvizsgán is ugyanazok a tételek, így ezeket abból meg tudom tanulni. Amivel mindig gondom van az a szituáció és a hallás utáni szöveg értés. Ezeket nem tudom honnan tanuljam/gyakoroljam.

Gondoltam arra is, hogy ismét beiratkozom egy nyelvtanfolyamra, de az előzőre is hiába jártam egy évig heti 8 órában, mégsem sikerült.


Valakinek van valami jó ötlete/bevált gyakorlata a felkészülést illetően? Nagyon el vagyok már keseredve.


2016. dec. 5. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszeddel. Ezen mashogy nem lehet valtoztatni. Nem mindenfele tanfolyam, konyv meg kidolgozott tetel kell, hanem az hogy leulsz akarkivel (azert nemetul beszeljen :D), es tudsz vele beszelgetni gyakorlatilag barmirol (esszeru hatarokon belul persze:)). Amig nem szerzel kello magabiztossagot, es gyakorlatot a beszedben addig tok mindegy hany konyved van vagy milyen teteleket dolgozol ki.
2016. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fél év alatt tanultam meg angolul, magántanárhoz jártam, bár egyben az egyik haverom is volt. Mindig dupla órákat vettünk, tehát 2X 60 perc és egy héten 2X. A második óra mindig a beszélgetésből állt. Nehezen ment, mert magyarul sem tudok úgymond rizsázni, természettudós gondolkodású vagyok, csak akkor beszélek ha muszáj, nehéz volt rábírni engem, hogy csacsogjak úgymond. Vannak ilyen szófordulatok mint pl. "úgy gondolom, hogy.." "azon a véleményen vagyok, hogy". betanultam egy csomó ilyet, hogy ezeken még csak gondolkozni se kelljen, és minden mondatomba raktam egy ilyet, közben gondolkoztam a további válaszon. Bár a témát nem igazán értettem amiről beszélgetnünk kellett, csak hadováltam, de mégis majdnem max. pontot kaptam rá. Bár én TELC-et csináltam, az szerintem nem nehéz
2016. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

A tanfolyamon én is azt tapasztaltam, hogy sajnos az kevés, hogy megtanuljak beszélni, az írásbelire jól felkészített, de a szóbelihez kevés volt. Sajnos olyan nem igen van az ismertségi körömben, aki tud németül gazdasági szinten,de akkor azt tanácsoljátok, hogy keressek egy magán tanárt a tanfolyam helyett, akivel gyakorolhatom a beszélgetést? És a hallás utáni szövegértéshez mit tudtok javasolni? (Legutóbb, a Gazdálkodón elég rossz minőségű volt a felvétel, recsegett és zúgott, azóta úgy érzem, hogy csak a szerencsén múlik ez a része)

2016. dec. 5. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!