Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor most milyen szintű a...

Akkor most milyen szintű a diplomám?

Figyelt kérdés
Cambridge angol nyelvvizsgát tettem le B2-es szinten, de a vizsgán C1-es eredmény értem el. Akkor most a Diplomám B2-es vagy C1-es? mert van aki azt mondja, B2, s van aki C1-et mond. Teljesen össze vagyok zavarodva már.

2016. dec. 5. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mész fel a Cambridge English honlapjára és nézed meg ott? (Kb. 5 perc volt kideríteni, hogy C1-nek felel meg, pedig én még sosem kerültem kapcsolatba ezzel a típusú nyelvvizsgával, de érdekelt a válasz:))
2016. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon B2, Európában majdnem mindenütt C1.


"A KITERJESZTETT ÉRTÉKELÉSRŐL

2011 márciusától a Cambridge English vizsgaközpont lehetőséget ad arra, hogy egy-egy KER (Közös Európai Referenciakeret) szintet többféle Cambridge vizsgával lehessen megszerezni, illetve egy vizsgával több szintet lehessen elérni (bővebb információ a KER szintekről). Ez két irányban valósulhat meg:


Ha egy vizsgázó jobb eredményt ér el annál, mint amilyen szintre jelentkezett, egy szinttel magasabb minősítést kaphat ugyanazért a vizsgadíjért. Például, ha valaki középfokú nyelvvizsgára jelentkezik (Cambridge English: First), kiemelkedő eredmény esetén kaphat C1-es felsőfokú nyelvvizsga minősítést is.

Ha egy vizsgázó csak néhány ponttal ér el gyengébb eredményt annál, mint amilyen szintre jelentkezett, akkor még kaphat egy szinttel alacsonyabb minősítést. Például ha valaki felsőfokú angol nyelvvizsgára jelentkezik (Cambridge English: Advanced), de nem éri el a sikerességi határt, még kaphat B2-es középfokú angol nyelvvizsga minősítést.

EZEK A VÁLTOZÁSOK A MAGYAR ÁLLAMILAG ELISMERT BIZONYÍTVÁNYOKAT NEM ÉRINTIK!"



[link]

2016. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. dec. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!