Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri előrehozott érettségit...

Megéri előrehozott érettségit tenni angolból?

Figyelt kérdés
Elég magas pontokkal lett meg tavaly a B2-es nyelvvizsgám, márciusban akarok menni felsőfokra is, és gondolkodom azon, hogy az előrehozott érettségit is megcsinálnám idén. Szerintetek megéri? 2 évem lesz még majd a gimnáziumból, és szeretnék emelt érettségit is tenni angolból. Felejtenék két év alatt sokat? Napi szinten találkozok máshol is az angollal, film, sorozat, zene stb. minden angolul angol felirattal megy. Valamint nem lenne rossz abba a 2 évben a heti -5 óra sem, tudnék a második nyelvre koncentrálni. Mit gondoltok?

2016. dec. 9. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi vesztenivalód van?
2016. dec. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Az, hogy mennyit felejtesz, csak rajtad múlik.
2016. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Mi vesztenivalód van?"

Akkor van, ha nem úgy sikerül, ahogy szeretné.

2016. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Tudtommal lehet javítani.
2016. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
52%
Javító vizsgát akkor lehet tenni, ha elégtelen lett a vizsgája, de ez ugye nála nem valószínű. Mondjuk egy 3-as vizsgát a rendes érettségi megszerzése előtt nem tud javítani, mert ismétlő vizsgát nem tehet - tudomásom szerint.
2016. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki annyiszor érettségizik, ahányszor csak akar. Hát, csak ugye meg kell fizetni. Én az érettségi bizonyítvány megszerzése után öt évvel tettem emelt érettségit olyan tárgyból, ami nem volt a bizonyítványomban, majd egy évre rá megismételtem, hogy jobb eredményeim legyenek, plusz még egy emeltet csináltam egy másik tárgyból.
2017. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Mindenki annyiszor érettségizik, ahányszor csak akar."


De csak a "rendes" érettségi után. Addig csak szintemelő vagy javító vizsgát lehet tenni, ismétlőt nem.

2017. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!