Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesírás: Ide kell vessző...

Helyesírás: Ide kell vessző az ők elé? " A két "csibész" kisfiú ők külön lettek ültetve. " Valamint a kérdésemben kell?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 9. 13:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a kérdésben az ,,ők" elé kellene. De a példamondatban?:)
2016. dec. 9. 13:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. igen

2. nem.

2016. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

A példamondatba az "ők" sem kell.

A két csibész kisfiú külön lett ültetve.

Sőt. A két csibész kisfiút különültették.

2016. dec. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mentek a zöld kezek.:)
2016. dec. 9. 18:34
 5/13 andreandi ***** válasza:
A kérdésedben nem kell, inkább idézőjelbe tenném az "ők"-et. A 2. mondatban kell vessző az "ők" elé. (Az a két csibész, akik kisfiúk...)
2016. dec. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BringaManó ***** válasza:

andreandit nem értem, szerintem sem kell "ők" az eredeti mondatba: A két "csibész" kisfiú külön lett ültetve.


(megkérdezhetem a kérdezőtől, hogy magyar anyanyelvű-e, vagy idegen nyelvként tanulja a magyart?

ha az előbbi, akkor lehet, hogy mégis van ilyen mondat, csak értem a tagolását. :-)

2016. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek ezekre is:)
2016. dec. 10. 20:18
 8/13 andreandi ***** válasza:
@BringaManó - Szerintem se, de a kérdés a vesszőre vonatkozott, nem az "ők"-re.
2016. dec. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BringaManó ***** válasza:

jó, igen, a kérdés a vesszőkre vonatkozott, nem az ők-re – meg nem is az idézőjelre. :->


de te azt írod, "A 2. mondatban", szerintem meg az nem "mondat", legalábbis nem sikerült értelmeznem...

illetve ha van benne vessző, akkor talán lehetne értelme, de nekem úgy sem sikerült megtalálni benne.

mit jelentene a mondat vesszővel?... talán így értelmes a sztori?:

'A lányokat nem lehet különültetni, mert ez a szabály, de szerencsére a mai rosszalkodáskor ez nem okozott gondot. A két "csibész" kisfiú, ők külön lettek ültetve.'



Ui.: az előző válaszomból pedig kimaradt egy szó:

"csak NEM értem"

(és ezt a részt továbbra is fenntartom :-)

2016. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 andreandi ***** válasza:
BringaManó, a példamondatodból levonhatom azt a következtetést, hogy sikerült értelmezned a mondatot? A kérdező 2. mondatát, az "ők" előtt vesszővel. :-))))
2016. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!