Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az angol christmas szó...

Mi az angol christmas szó etimológiája, eredete?

Figyelt kérdés

2016. dec. 15. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Christ mass - Krisztus tömeges ünneplése. BTW tanuld meg használni a guglit. :)
2016. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Christmas" is a shortened form of "Christ's mass". It is derived from the Middle English Cristemasse, which is from Old English Crīstesmæsse, a phrase first recorded in 1038 followed by the word Cristes-messe in 1131. Crīst (genitive Crīstes) is from Greek Khrīstos (Χριστός), a translation of Hebrew Māšîaḥ (מָשִׁיחַ), "Messiah", meaning "anointed" and mæsse is from Latin missa, the celebration of the Eucharist. The form Christenmas was also historically used, but is now considered archaic and dialectal it derives from Middle English Cristenmasse, literally "Christian mass". Xmas is an abbreviation of Christmas found particularly in print, based on the initial letter chi (Χ) in Greek Khrīstos (Χριστός), "Christ", though numerous style guides discourage its use it has precedent in Middle English Χρes masse (where "Χρ" is an abbreviation for Χριστός).


Nem tudom mibe tellet volna raguglizni, 2 mp alatt megtalaltam.

2016. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent a BTW?... ;) Vicceltem! Amúgy jogos!!! By the way köszönöm!
2016. dec. 15. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"2 mp alatt megtalaltam"


Nekem a fele se kellett. 0.25 mp.

2016. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulalok.
2016. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Christ = Krisztus

mass = mise


#1es azért nézd meg a "mass" szó többi szótári jelentését is :D

2016. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!