Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen kell hogy legyen az...

Milyen kell hogy legyen az angolod hogy egy könyvet el olvass?

Figyelt kérdés
Szóval, az angolom kb. b2-n van vagyis olyan...erős középfok és nem tudom, hogy elkezdjek-e angolul könyvet olvasni, mert olvastam már könnyített olvasmányokat és azok mentek rendesen, szóval hogy ti angolosok mikor kezdtetek el olvasni REGÉNYT angolul? És mennyire sikerült? Mennyire értetted? Köszönöm előre is.

2016. dec. 14. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
B2-nel mar gond nelkul olvastam konyveket. :) mondjuk nyilvan ne a Gyuruk Uraval kezd :D
2016. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D persze, nem azzal kezdem hanem egy Csitt Csitt-el (hush hush) és velem az a abaj hogy a nyelvtanom szinte tökéletes a szókincsem pedig...szar :D elnézést a kifejezésért de így van :D szóval...bizonyára rengeteg olyan szó lesz amit nem értek :D
2016. dec. 14. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a könnyítettek mennek,akkor csináld. De szerintem rendes eredeti újságcikkek és hivatalos blogokból is sokat lehet tanulni.

Szerintem ne régi könyveket olvass, inkább maiakat,mert a régiek lehet szép irodalmiak,de most őszintén, minek olyan dolgokat megtanulni előbb,amik a mai világban már nem léteznek és esetleg fogalmad sincs róla magyarul se,hogy mit is jelent. Másrészt régies kifejezésmódokat tartalmaznak,amiket már senki se használ. Másik dolog,hogy nem mindegy miről szól.

2016. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, mert ha tegyük fel pincér leszek angliaban akkor nyilván nem asztrológusokról szóló könyveket fogok olvasni :D
2016. dec. 14. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valami jo kis regenyre faj a fogad, akkor javaslom a Catch 22-t. Abban ugyan sok uj szo lesz, de szorakoztato es aranylag konnyen ertheto, annak ellenere hogy sok ismeretlen szoval talalkozol vele.


Vagy olyan konyveket, amiknek a megfilmesitett verziojat mar lattad, igy a tema nem lesz idegen.

2016. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, az én tapasztalatom az, hogy a B2 pont az szint, amikor az ember ismer a jelenségre egy szót, de pont nem azzal a szóval fog találkozni élesben. El kell kezdeni olvasni, ami az elején nyűgös lesz, aztán egyre kellemesebb. Amit én a B2 után első könyvnek kiválasztottam, annak az első oldalától teljesen elkeseredtem. :D Nekem az vált be, hogy az olvasás öröméért olvasok, és csak azt szótárazom ki, ami a cselekmény folyamatos értéséhez szükséges. Ugyanakkor ezzel párhuzamosan elkezdtem a könyvet kiszótárazni, mindent, ami homályos. De ezt nem vittem túlzásba, volt, hogy mire elolvastam, csak az első négy oldalt veséztem ki. :) Léptem tovább. Ehhez persze az kellett, hogy szeressek és tudjak olvasni, ami ma már akár nagyképűségnek is hangozhatna, de azért az én korosztályomban még az volt a természetes.
2016. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

..bocs, még pazarolnám a helyet. És el kell dobni rögtön azt a könyvet, ami nem eteti magát. Ma már ez nem probléma, annyi elektronikus könyv szerezhető ingyen. Papír alapút meg antikváriumban kell beszerezni (pld [link] )

Egyszer véletlenül vettem egy angol családregény-félét, ami jó volt tulajdonképpen (bár inkább Jason Bourne-t veszek, mint Csendes Don-t), de szótáraztam cséplőgépet, stb a 100 évvel ezelőtti vidéki életből. Aztán egyszer egy öreg angol hölggyel való beszélgetés során ezek jól jöttek. :D

2016. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek:) Megy a zöld kéz :D
2016. dec. 15. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy B2-es szinttel már simán lehet könyvet olvasni, nekem inkább szókincsem van, a nyelvtan nem megy, hiába tanulom, de a könyveket élvezem. Én is gyerekkönyvekkel kezdtem, most már, ha már felhozta az egyik válaszoló példának, a Lotr-t (Gyűrűk Ura) is tudom úgy olvasni, hogy teljesen jól értem, és élvezhető.

Én amúgy olyan alapfokos angollal kezdtem el angolul olvasni, először Enid Blyton gyerekkönyveit, azoknak elég egyszerű volt a szövege. Most már simán szakkönyveket is. (Én csak beszélni nem tudok helyesen angolul.)

2016. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a választ.
2016. dec. 26. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!