Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti szerintetek melyik nyelvet...

L vagyok kérdése:

Ti szerintetek melyik nyelvet tanuljam meg angolt vagy a jappánt vagy esetleg mint kettőt?

Figyelt kérdés
Mivel társas lény vagyok és szeretek minél több emberrel kapcsolatot tartani meg akarok tanulni több nyelvenis....mind a kettőt szeretem és mind a két nyelvre hajlamos vagyok de a jappánt mégis jobban kedvelem valamiért...s az angol az a fontosabb hisz világ nyelv...ha mind a két nyelvet egyszerre probálom tanulni meg bolondulok?...segitsetek tanácsokkal

2016. dec. 17. 22:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6%

Angolt. Az angol az egyik legkönnyebb nyelvtanú nyelv a világon, alig toldalékolják a szavakat és csak 24 betúből áll az ABC-jük. Tobábbá az angol a világ harmadik legbeszéltebb anyanyelve, és a világ legbeszéltebb idegen nyelve.

A japán ellenben úgy tolja a toldalékokat mint a magyar, az betűkészlet több ezer írásjelből áll, összességében a világ egyik legnehezebben megtanulható nyelve. Magyarországon semmi másra nem jó, csak hogy felirat nélkül nézz animét.

2016. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

és csak 24 betúből áll az ABC-jük


Ez aztám a sérv...

2016. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
87%

"a japanok nagyresze meg anyanyelvi szinten beszeli legalabb az angolt"


Ez nekem is feldobta a napomat :D

2016. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%

Én is szerettem volna megtanulni a japánt,régebben tanulgattam persze csak szavakat, ha igazán megszeretnéd tanulni keresned kellene egy oktatást, egyedül csak a szavakat tudnád megtanulni, igazából kicsit nehéz és sokoldalú. Persze nem lehetetlen.:) Néha előbb jön a számra mint az angol és fel sem tűnik.:)


Angol tényleg nagyon fontos szinte bármelyik országba mész tudsz vele kommunikálni. Persze nekem pl bátyám nagyon jól megtanulta csinált is nyelvizsgát,de kiment Angliába és a furcsa brit és más akcentusok miatt ő se tudott nagyon megszólalni. És évek múlva is, mai napig tanulja a nyelvet, persze már nem okoz neki gondot, hogy megszólaljon vagy megértsen valamit illetve szépen is beszél.


Nekem azt ajánlotta, hogy olvassak sok angol nyelvű könyvet eleinte csak ilyen gyerekkönyvekből (mert azok rövidek és nincs olyan durván megfogalmazva), aztán kicsit rövidebb regényeket. Azokból sok ismeretlen szót meglehet tanulni, nézd meg a kedvenc számaid dalszövegeit és fordítsd le magadnak, gyakorold a kiejtést, nézz filmeket angolul, de ne gondolj arra mit jelentene magyarul egy idő után már nem kell gondolkoznod rajta. Ezt megteheted a japánnal is. Aztán már csak angolul nézd a filmeket.

A könyv olvasás nekem nagyon bevált, rendeltünk könyvet és tök jó történetei voltak, rövid is volt és nem is volt nehéz, vannak különböző szintekre is, haladó,középhaladó stb. A végén pedig vannak kérdések is, illetve azok a szavak,amiket nem ismersz.


Szerintem elég nehéz egyszerre két nyelvet tanulni, de unokatesóm is megtudott már 6 nyelvet, szóval akarat kérdése az egész.

Sok sikert kívánok neked!

2016. dec. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A sok hasznos válaszhoz (leszámítva, hogy "perfekt angolok a japánok") csak egy apró, de talán lényeges kiegészítés:

a japán nyelvben a legtöbb jövevényszó angol és kínai.


Az, hogy mit tanulj... attól függ... Az angol ELVILEG az egyik legkönnyebb nyelv a világon, bár számos akcentusa létezik, a szavak és nyelvtan egész tanulható.


De az érzelmi tényező legalább ennyire fontos... Akit untat egy adott nyelv, nem valószínű, hogy könnyen halad vele. Mindenesetre az angol nagyon fontos nyelv manapság a világban és elvileg nagyon könnyűnek is mondanám.


Szóval arra hajlok, hogy előbb angolból erős alapfokra, vagy középfokra juss el, és utána az angolnak hasznát veszed a japánhoz, bár nem mondom, hogy olyan nagy előnyben leszel a japántanuláshoz, ha jól tudsz angolul, de az biztos, hogy nem árt.


Vagy ahogy érzed... tanulhatod paralel is a kettőt...

2016. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Angolt semmiképp!
2016. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Előző: indok? :) Csak nem te vagy a kis infantilis dacos, aki idejár? :) "Maggggolj!" és társai? ;)
2016. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!