Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tud az aki felsőfokon van...

Mit tud az aki felsőfokon van angolból?

Figyelt kérdés

Pl.: Az meg tud nézni simán egy filmet angolul felirat nélkül?

Vagy egy eredeti nyelvű angol könyvet szótár nélkül végig olvasni?


Mert a tanárom aki középsuliban tanít, az ezeket nem tudja és gondolom egy tanár tudása a felsőfokot eléri. Vagy én dimenzionáltam eddig túl a felsőfokú tudást és még az se képes erre a dolgokra? Vagy egyszerűen csak szar a tanárom?


2016. dec. 19. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Végig tud nézni egy filmet, el tud olvasni egy könyvet, ez nem azt jelenti, hogy 1 ismeretlen szó sincs benne, de nagyon kevés, és azt is ki tudja találni mit jelent, vagy anélkül megérti a tartalmát.
2016. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En kozepfoku nyelvvizsga szinten(emelt angol erettsegi) is vegig tudtam nezni egy filmet vagy elolvastam egy konyvet szotar nelkul. Felsofokkal mar mentek a nehezebb olvasmanyok: szakirodalom, szepirodalom stb. Eleg durva, hogy tanarod egy nyelvet oktat, es ilyenekre nem kepes.
2016. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy, ahogy az egyes írja. Az meg szégyen hogy egy tanár ezt nem tudja, nekik felsőfoknál jobban kéne tudniuk...Nekem van felsőfokú nyelvvizsgám és többnyire megértem hallott és olvasott szöveget is (kivéve ha szaknyelv vagy régies), de nem érzem úgy hogy megfelelő a tudásom ahhoz hogy tanítsak...
2016. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez összetett kérdés.


Én 2 éve tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát, és 92 %-os lett. Azóta sokat használom az angolt, az elmúlt 2 évben még sokat fejlődtem mind szókincsben, mind beszédben, a többi területen is. Ha elolvasok egy kb. 300 oldalas regényt, összesen van benne talán 10 szó amit nem értek. Ha beszélgetek anyanyelvivel élőben (van amerikai ismerősöm, aki itt él, kb. 2 naponta beszélünk szóban), mindent megértek probléma nélkül, híradóból mindent megértek, dokumentumfilmből mindent, interjúkból mindent...


De a filmekkel gyakran meggyűlik a bajom, és feliratot kell tennem... Nem a szókinccsel van baj általában, mert az angol nyelvű feliratból mindent értek, hanem amikor motyognak/suttognak/morognak/direkt nehezen érthetően beszélnek a filmekben. Pár hete néztem egy filmet, aminek kb. 50%-át nem értettem, ezért a film felénél kénytelen voltam leállítani és feliratot keresni, mert a sztorit sem értettem miatta. Máskor viszont megértem az egész filmet, szóról szóra, mert éppen nem volt benne olyan szereplő/jelenet, aki furán beszélt.


Szóval a felsőfoknak is vannak fokozatai, nekem az élet semmilyen területén nincs problémám az angollal (még publikálok is, 20 oldalas szövegeket írok, átnézetem azért anyanyelvi lektorral, de nem szoktak benne hibát találni), de a filmekkel mégis, van hogy a felét nem értem...


Ha a te tanárod is ilyen, attól még bőven taníthat, maximum ne vigyen be olyan szöveget órára, amit ő sem ért.


Honnan veszed amúgy, hogy nem képes megnézni egy filmet vagy elolvasni egy könyvet? Ez hogy derül ki számodra? Attól hogy mondjuk rákérdeztek egy-egy szóra és nem tudja, az nem azt jelenti, hogy alkalmatlan a tanításra, mert lehet, hogy tanítani sokkal jobban tud, mint egy mindent 100%-osan értő amerikai.

2016. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol tanárod ássa el magát, ha ez igaz.
2016. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a filmnézés megy simán, néha van 1-2 szó, amit nem értek, de általában nem vesz el semmit az élvezetből, ha meg zavar, akkor utánanézek, mit jelent, vagy ha néha hadarnak vagy motyognak valamit, akkor szedek le feliratot, és megnézem benne, mit mondtak. Különösebb bajom csak akkor van a megértéssel, ha pl. valami munkásosztálybeli vidéki skótok vannak a filmben.

Az újabb könyveket is jól megértem, viszont minél régebbi, annál kevésbé, egy 200 éve írt könyvben például már zavaróan sok szót nem ismerek (még, de igyekszem megtanulni őket), Shakespeare-be meg bele se merek kezdeni.

2016. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!