Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam másodiknak?

Figyelt kérdés
Szeptemberben fogok 9-be menni és fel kell vennem egy második nyelvet az angol mellé. Német, francia, orosz, és olasz közül választhatok. Németországban, Franciaországban és Oroszországban is vannak rokonaim. Az én szívem legjobban az orosz felé húz, de kíváncsi lennék mások véleményére is. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. dec. 29. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Német, de ha a szíved az orosz felé húz, akkor azt.
2016. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orosz fele huz a szived, en is azt javaslom. Az orosz-angol amugy egy nagyon jo kombo.
2016. dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az orosz tetszik, akkor azt, nem kérdés.
2016. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen szakos iskolába vesznek fel. Ha valami komoly szakiskolába, akkor szerintem a legkönnyebb nyelvet tanuld.
2016. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Ez az első kérdésem és nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan reagálnak rá.


Viszont. Lenne még egy kérdésem. Milyen területeken hasznosítható az orosz nyelvtudás? Tudom, hogy például Hévíz tele van orosz fürdőzőkkel ezét jó a turizmusban. Valamint az iparban is biztosan jó valamire.

2016. dec. 30. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Turizmus, vendeglatas, tolmacs/fordito, kulkereskedelem stb.
2016. dec. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én franciát tanulok, de a tanárom mesélte, hogy a franciák pedig elvileg oroszt, meg kínait tanulnak, szóval tanulj meg oroszul, aztán mehetsz francia országba befejezni a gimit :D
2017. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!