Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam?

Melyik nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem az olasz,az orosz, a francia, a spanyol, a holland és az angol ( bár azt nem annyira akarom ). Szerintetek melyik a legkönnyebb vagy a leghasznosabb ( az angolon kívül )? Ti Melyiket ajánlanátok?

2016. dec. 20. 20:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még a japán is
2016. dec. 20. 20:33
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

A holland könnyű, ha esetleg németül beszélsz.

A spanyolt viszonylag sokan beszélik a világon.

2016. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Hat, latom, hogy nem akarod, de ha valaha is magasabb karriert szeretnel a bolti eladonal vagy ne adj isten' egyetemen szeretnel tanulni, akkor az angol kikerulhetetlen. Szoval szerintem mindenkepp azzal kezdd, es utana jonnek a "kevesbe" fontosabb nyelvek.
2016. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat
2016. dec. 20. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne az alapján válassz, hogy melyiknek fogod nagyobb hasznát venni. Hülyeségnek hangozhat, de sokkal nehezebb lesz úgy tanulni valamit, hogy nem is azt akarod csak azért tanulod mert hasznos lehet, mintha azt tanulnád amihez kedved van. Én például anno azért kezdtem el törökül tanulni, mert a kedvenc focicsapatom török és akartam a többi szurkolóval kommunikálni akár az interneten akár mikor meccsre mentem, meg érteni amit mondanak. Más hasznát nem nagyon vettem az tény, de könnyen tanultam. De az angolt semmiképpen nem hagyhatod ki, az kell mindenhova. Az az egy kivétel az alól amit most írtam, az angolt muszáj tudni sajnos. Úgyhogy angol.
2016. dec. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
a macskanyelvet
2016. dec. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Az angolt ugyse fogod tudni kikerülni, ha akarod, ha nem, tehát ezen lendüljünk is tovább, és nézzük, mit tanuljál másodikként:


Hasznosságát tekintve a többi közvetítőnyelv szerepe gyakorlatilag megszűnt, értelmetlen. Ma már úgyis mindenki angolul fog veled kezdeni, legyen az akár francia gyarmatlakó, amerikagyűlölő dzsihádista, bantunéger, világelsőségre törő kínai, koreai, japán vagy akár putyinista orosz... Egyetlen utolsó szeglete maradt a világnak, ahol az angollal kitürülheted a hátsódat, azok pedig Szovjetisztán utódállamai. Ilyen szempontból az orosz nyelvnek még maradt némi hasznossága. A világ többi részét lemosta az angolszász kultúra. Hiába örjöngenek ellene, a maguk alkotóképtelenségének köszönhetik. Tehát az orosz nyelv az egyetelen, ami még hasznos, de mivel egy deklinációs nyelv, hát nem éppen a nyelvtanulók számára lett kitalálva, abba inkább beleszületni kellett volna. Bizonyos szinten kellemesen tanulható, de hogy nyelvtani helyességel, hát, ő...


Szerintem a lényeg, hogy azt nyelvet válaszd, amit leginkább szívből szeretnél megtanulni (csak te tudhatod, melyik ez), mert a hozzáállás hatalmasat lendít az eredményen.

2016. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Hallgass mindegyikből egy adott hosszúságú szöveget, és a dallam alapján dönts, melyik fog meg a legjobban. Azt lesz a legkönnyebb tanulni, amelyikkel a legszívesebben foglalkozol.


A hollandot mindenképpen megéri.


Az angol nyelv sajátosságaiból fakadóan azt javasolnám, ha már kikerülni nem tudod, hagyd a végére. Baromi nehéz angol után más nyelvet tanulni. Viszont például holland, német vagy dán után kifejezetten könnyű az angol.

2016. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
40%

Nem olvastam végig a válaszokat szóval bocsi, ha volt már hasonszőrű vélemény...


Szerintem az angol a legfontosabb mind közül, hiszen "világnyelv" és ha engem kérdezel egy jó tanár mellett iszonyatkönnyű megtanulni perfect-ül ;)


Ha érdekel a francia és a spanyol akkor ajánlom először a franciát megtanulni mert kissé nehezebb nyelvezet de mégis nagyon közel áll a kettő egymáshoz... Ha megtanulsz társalgási szinten franciául, észre fogod venni, hogy a spanyollal nagyon összecseng és vannak egyes szavak amik szinte ugyanazok mind kiejtésben mind jelentésben. Nekem van egy Spanyol barátom akivel Franciaországban ismerkedtem meg és mai napig mintha a testvérem lenne pedig nem beszélem a nyelvet de már csak miatta is meg fogok tanulni spanyolul :)


Olaszt csak Olaszországban beszélik (szinte) és nekem az a tapasztalatom, hogy az olaszok nem hajlandóak más nyelvvel foglalkozni ki tudja miért... tehát azt nem ajánlom mert sok hasznát nem veszed...


Hollandiában zajlik az élet és sok magyar ismerősöm kint él és nem is akármilyen körülmények között :) (jól :D)

A nyelvről azonban semmit nem tudok...


Oroszok undorítóak.... igazi nyelvtörő megtanulni oroszul de én már csak az átlag orosz mentalitás miatt sem kezdenék bele... nem vagyok előítéletes de az oroszok tapasztalatból mondom, nagyon maguknak valók és nem befogadóak (tisztelet annak a kb 1%-uknak)


Összegezve szerintem akárhogy is az angol a legértelmesebb és egyben a legkönnyebb megtanulni és mindenhol hasznát veszed... én középfokon beszélem és mindenkivel megértetem magam aki csak egy kicsit ért angolul mert könnyű angolul körülírni dolgokat amit elsőre nem ért egy kissé tudatlanabb külföldi. Ha jobban érdekel a nyugat-európai "élet" akkor mindenképp ajánlom a Francia-Spanyol kombót mert a kettő együtt jár ;)


Remélem tudtam segíteni ;)

20F

2016. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!