Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám megtanulni az...

Hogy tudnám megtanulni az angol szavakat? Minden szót leírtam legalább 100× (egy A4 lapot teleírtam egy szóval) és közbe mondtam magyarul és angolul is. Folyt lent.

Figyelt kérdés
Egy szót se jegyeztem meg belőle.Aztán mondták a szüleim hogy aludni kel rá mert az agy észak dolgozza fel az információt.Eltett azóta 3 nap és még mindig nem tudok belőle egyet se.Mit csináljak?Próbáltam már mindent a memórikártyát, magolást, leírtam egy kis fecni egyik oldalára angolul a másikra magyarul és kihúztam egy sapkából ha tudtam félreteszem ha nem visszarakom, egymás után írom ugyanazt a szolt angolul nagyon sokszor és közbe mondom magyarul.Hogyan tudnám megtanulni?

#nehézség #angol #szenvedés #szótanulás #rossz memóri #minden módszer kipróbálása
2017. jan. 2. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Never learn individual words. Always learn phrases!"
2017. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen nincs. Ha tényleg ez lenne, akkor semmit nem tudnál megtanulni, még egy nyamvadt verset se. Úgyhogy szépen hagyd abba a hisztit, és tanulj! De ha gondolod, kérhetsz vizsgálatot, ahol felmérik, van-e valamilyen tanulási rendellenességed. Beszélj erről a szüleiddel.
2017. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dq ***** válasza:
100%

"Hogy tudnám megtanulni az angol szavakat? Minden szót leírtam legalább 100× (egy A4 lapot teleírtam egy szóval) és közbe mondtam magyarul és angolul is. "


Miért gondolod hogy a legkevésbé hatékony módszer a legjobb?


Én inkább azt mondanám, hogy alkoss mondatokat a szavaddal. Azaz HASZNÁLD a szót.

Sok, nagyon eltérõ mondatot. Kérdõt, felszólítót, pozitív/negatív jelentésût, stb. Találsz példamondatokat az interneten minden egyes szóhoz, hogy hogyan lehet õket használni. (általában minden szót sok módon lehet)

Legyen olyan helyzet, hogy használnod kelljen, hogy használni akard.


llletve a kétnyelvû szótár hasznos lehet, ha magadnak tanulod, és nem a tanárnak. Bal oldalra a szó, jobb oldalra egy csomó szinonímája illetve a megmagyarázása. A sok közül az egyik csak eszedbe jut, amikor beszélsz. :D

Persze ha nagyon a nyelv elején tartasz, akkor még nem.


Ja, és írd fel a szobád falára nagy betûkkel, hogy HATÉKONYSÁG. Leírni egy szót 100x HÜLYESÉG.

2017. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dq ***** válasza:
100%
A #2-es válaszolónak maximálisan igaza van. Ha nem tanultad meg abból hogy 100x leírtad, akkor lusta vagy. Írd le 1000x!!!
2017. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A bútorokra kell ragasztani a kártyákat.
2017. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Az 2 válaszolónak üzenem hogy: a verset se tudom megtanulni (az a szerencsém hogy elég sok dogát írunk és ha nagyon figyelek órán akkor meg tudom jegyezni meg ha apum segít akkor jó lesz a dogám, amúgy 3 vagyok magyarból).Voltunk vizsgálaton azt mondták diszlexiám van (nálunk a családba mindenkinek van valami rendellensége mind a 3 tesómnak, nővérem dadog és ezért angolból kapót felmetélt, nagyobbik öcsém asztmás; autista ezért magántanuló, kisebbik öcsém pedig túlhalásos 8 évesen is még ovis) de a szüleim nem akarják hogy bármiből is legyen felmentésem mert akkor nem megyek semmire.
2017. jan. 2. 20:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.2. válaszolónak üzenem hogy voltunk már vizsgálaton diszlexiás vagyok (a családba mid a 3 tesómnak van valami születési rendellenesség vagy utólag kialakult.A nővérem dadog ezért felmentették angolból, a kisebbik öcsém túlhallásos) csak a szüleim nem akarnak felmentés mert azzal szerintük semmire se megyek.
2017. jan. 2. 21:43
 8/8 Carragher_x ***** válasza:
Ahogy fentebb is írták, ne szavakat, hanem kifejezéseket tanulj! Foglald mondatba az új szót és úgy gyakorold, sőt akár el is képzelheted, hogy azt a mondatot milyen szituációban mondanád. A vizuális ingerek és az, ha személyessé teszed azt, amit meg akarsz tanulni rengeteget segítenek az újdonságok elsajátításában.
2017. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!