Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van bármi értelme is annak,...

Van bármi értelme is annak, ha egy idegen nyelvet csak hallgatok fél/egy évig?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra gondoltam, hogy ha nem beszélek egyáltalán egy bizonyos idegen nyelvet, és azt hallgatom napi mondjuk 4 órát, vagy ilyesmi, akkor annak veszem-e bármi hasznát? Nyilván nem így szeretnék megtanulni egy idegen nyelvet csak eszembe jutott ez a lehetőség. (Mert ugye a kisgyerekek/babák is így tanulnak)

2017. jan. 2. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

"Mert ugye a kisgyerekek/babák is így tanulnak"


Hát igen. Jogos a kérdés.

2017. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Ez kb az a jelenség, mint amikor valaki nyáron ki akar menni a strandra, de ahhoz, hogy ne féljen attól, hogy fehérsége miatt kigúnyolják, előtte egyedül napozik augusztus végéig az erkélyen.
2017. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
hallgatni nem elég, ahhoz látni is kéne cselekedeteket, mihez kapcsolódnak a mondatok stb. nem hiába hasznos az angol feliratú angol filmek nézése.
2017. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pontosítanék: én úgy gondoltam ezt, hogy ez alatt az év alatt nem csak lógatom a lábam, hanem csinálom a dolgaimat és akár aközben is hallgatom a nyelvet. Hogyha lenne napi 4 szabad órám akkor rendesen elkezdenék nyelvet tanulni, csak hát nincsen
2017. jan. 2. 21:10
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha nézem is, akkor van haszna?
2017. jan. 2. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
egy alapszintnek lennie kell, szerintem ha nézed semmi haszna nem lesz, maximum később könnyebben összefogod rakni a mondatokat, ha esetleg beletanulnál a nyelvbe.
2017. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek koromban ezzel a modszerrel megtanultam angolul, felnottkent pedig egy masik nyelvvel (török) csak annyi tortent velem, hogy felev hallgatas utan (akkoriban nem akartam megtanulni, nem erdekelt), amikor vegul elkezdtem tenylegesen tanulni nagyon jo akcentusom es kiejtesem lett automatikusan, mert egyszeruen bennem volt a nyelvnek a dallama, de ennyi:).
2017. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Carragher_x ***** válasza:
43%

Igazából a kisgyerekek sem így tanulnak, hanem úgy hogy figyelnek és összekötik a hallott szavakat a látott akciókkal. (Szóval nem csak hallgatnak.)


A válasz egyébként "attól függ".

Ha van egy alap szókincsed s annál csak éppenhogy bonyolultabb szöveget hallgatsz, ergo a hiányzó láncszemek kikövetkeztethetőek vagy épp akár el is magyarázzák az adott idegen nyelven a te szinteden az új dolgokat, akkor az NAGYON hasznos és tényleg sokat lehet vele fejlődni. Ilyenfajta podcastból elég sokféle megtalálható, tényleg csak ajánlani tudom.

Ha nincs még pár száz szavas alapszókincsed sem az adott nyelven, akkor a hallgatásnak igazából csak annyi értelme van, hogy szokod a nyelv hangkészletét, ritmusát. Ennek viszont úgy van főleg értelme, ha azt amiről beszélnek nagy vonalakban ismered. Szóval például mint írták is, ennyi pozitív hozadéka lehet, ha pl idegen nyelven nézel egy filmet magyar felirattal.

2017. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Most komolyan. Te baba vagy?
2017. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, van értelme, méghozzá nagyon sok. Amit mások a nyelv dallamának megismerésének tartanak az igazából sokkal több. Nagyon nagy szerepet játszik a hallgatás abban, hogy berögzüljenek a mondatminták, hogy legyen füled arra, hogy mi természetes és mi nem, szavakat tud kiragadni az agyad, elraktározni azokat, még nem kerülnek bele a passzív fázisba sem, de ezt egy ilyen akasztóként szokták definiálni, ha már rá van akasztva a hangalak, a kiejtés, akkor az értelme is sokkal könnyebben fog megragadni. Szerintem a legtöbb nyelvtanulási problémát a hallgatás hiánya (és a túl korai beszéd) okozza. Passzív hallgatás is nagyon jó, de ha van módod rá úgy hallgasd, hogy nézed hozza a feliratot.
2021. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!