Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar a legnehezebb nyelvek...

A magyar a legnehezebb nyelvek közé tartozik, mégis boldog-boldogtalan megtudja tanulni?

Figyelt kérdés

Mert ezt látom. Én is több nyelvet értek (angol, orosz, ukrán), bár ezek a nyelvek nem olyan nehezek, mint a magyar. Mondjuk az utóbbiaknál a végződések, az angolban az igeidők nehezek, számomra. Mégis azt látom, hogy a magyart sokan beszélik. Jó, nem mindenki hibátlanul, sőt, de beszélik.


Csak arra akarok kilyukadni, hogy hiába nehéz, boldog-boldogtalanra 'ráragad'. Bezzeg sokan az angollal is kínlódnak.


Bár lehet csak nekem tűnt fel. Illetve tudom, minden nyelv tanulható.


2017. jan. 6. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem mi a problema. Barmilyen nyelv megtanulhato, barki szamara, ha akarja. Az angol is. Hol latod azt a sok magyarul beszelo kulfoldit?
2017. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Én ismerek olyan kanadait aki 26 éve itt él és nem beszél magyarul. Sok mindent megért de nem beszél folyékonyan csak a legfontosabb szavakat.
2017. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Donald J. Trump ***** válasza:
73%
Nekem a volt anyanyelvi német tanárom 20 Magyarországon töltött év után is csak töri a szavakat meg össze-vissza fogalmaz. Akcentusa meg valószínűleg örökre meg is marad. Angol meg japán tanáraimra sem sok ragadt - pedig utóbbi hasonló felépítésű, mint a magyar.
2017. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Én ezzel pont nem találkoztam. Azzal viszont igen, hogy több egyetemi docens, tanár stb. tehát alapvetően értelmes emberek, akik különböző nyelvszakokat tanítani vannak itt már 5-10 éve, és mellette minimum 4-5 nyelvet beszélnek tanítási szinten, magyarul valahogy nem tanultak meg, mert "nehéz" (még úgy is, hogy az anyanyelvük logikája hasonló a magyarhoz).
2017. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!