Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy új nyelv hatással lehet a...

Egy új nyelv hatással lehet a személyiségre?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnél vettem észre, hogy míg magyarul teljesen normális hangnemben beszél, angolul szinte mindig arrogánsak a megnyilvánulásai, főleg azóta amióta angol barátja van és sokat hallom ahogy beszélgetnek.


Az utóbbi időben mintha magyarul is egyre furcsábban reagálná le a dolgokat.


Ez csak a srác rossz hatása rá, vagy lehet azért mert angolul eleve kicsit arrogánsabb volt, és erre segített rá az hogy sokat kell mostanában angolul beszélnie?


2017. jan. 7. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem tökéletes a szókészleted valamiből, nem tudod teljesen ugyanolyan stílusban kifejezni magadat. Lehet, hogy az, hogy sokat beszél egy másik szókészlettel, hatással van arra, hogy hogyan építi fel a magyar mondatokat.
2017. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden további nélkül hatással lehet. Én nem vagyok pszichológus, de itt egy idézet egy általam nagyra becsült tollából:


"...nekem az a meggyőződésem, hogy a személyiség nem szerkezet (struktúra). Úgy képzelem, hogy az ember lelkében sok személyiséglehetőség lappang. S az manifesztálódik, ami környezeti kihívást, provokációt kap. S ez a sok lehetőség közül előhívott személyiség azután persze mutathat hajlamot a strukturálódásra." (Popper Péter)


Lehetséges, hogy az ismerősöd esetében az angol nyelv volt az a környezeti kihívás, provokáció, ami kihozta a személyiségében lappangó arroganciát. Egy idegen nyelv aktív használata, az azon való kommunikáció az egy hosszú ideig egyfajta "színészkedés", hiszen a természetes, sallangoktól mentes "default" kifejezési közeg az az anyanyelvünk. És ahogy a diktátoroknak is az hozta mindig ki a leginkább a szemilyéségéből az arroganciát, majd a mindenki felett állóságot, amikor egyre inkább szónokokká váltak, kicsiben ez így működik valószínűleg az emberek egy részében, ha elkezdenek "szónokolni" egy idegen nyelven.

2017. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolut. Nem veletlen mondjak, hogy ahany nyelv, annyi ember. En ezt nost kezdem magamon eszrevenni. Magyarul alapbol teljesen atlagos, csondes szemelyisegem van, nem beszelek sokat, nem beszelek hangosan, a hangtonusom nyugodt. Angolul beszelve sokkal szabadabb vagyok, sokkal hangosabb beszelek, sokkal jobban "meselhetnekem van". A legujabb nyelvemen, törökül pedig megint teljesen uj tulajdonsagaim jonnek elo. Sokkal noiesebbnek erzem magam, az egesz megnyilvanulasom sokkal noiesebb, meg a hangom is magasabb beszedkor.

Szoval, szerintem siman van, hogy valakibol meg egyfajta arroganciat valt egy-egy nyelv.

2017. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2017. jan. 8. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!