Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megértem az angol beszédet és...

Megértem az angol beszédet és írást, de ha arra kerülne a sor, hogy én beszéljek, akkor leblokkolok és keverek mindent mindennel. Hogyan dolgozzak ezen?

Figyelt kérdés

Szóval ha nézek egy filmet angolul, vagy egy animét angol felirattal akkor megértem a cselekményt, a kifejezéseket stb stb, szal minden tiszta, de a beszéd nem megy :/ valami tipp, hogyan lendüljek ezen át?

16f



2017. jan. 6. 23:26
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
Olvass fel hangosan angol szövegeket vagy énekelj angol nyelvű zenét.
2017. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
60%

Én is ezt gondoltam amikor 19 évesen kimentem egyedül külföldre (most ne kérdezd miért mert azt biztosan nem fogom ide leírni de még privátba sem), hogy meg sem tudok majd szólalni aztán az első 1-2 napon tényleg alig beszéltem valamit angolul (pedig jó az angoltudásom) aztán egy hétre rá egy Román srác aki angolul, franciául és spanyolul is beszélt megjegyezte, hogy mennyivel jobban, lazábban kommunikálok és, hogy milyen jó a reakcióidőm meg, hogy sokkal választékosabban is beszélek stb... és ez akkora motiváció volt számomra, hogy azóta be sem áll a szám ha angolról van szó :D


20F

2017. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs önbizalmad beszélni, csak azzal győzheted le, hogy erőt veszel magadon és igenis megszólalsz. Nem kell kapkodni, nem kell kellemetlenül érezni magad, ha elrontod. Illetve nekem még anno, igaz nem az angollal, de sokat segített, hogy narráltam magam, amikor otthon voltam: most elmosogatom a tányért, bekapcsolom a tévét (tévében is amit láttam: a férfi bemegy a házba, leül a székre stb.), főzésnél is ugyanígy: előveszem a vágódeszkát, felvágom a hagymát stb.
2017. jan. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Carragher_x ***** válasza:
Gyakorlással, úgy ha folyamatosan használod a nyelvet. Csinálhatsz minigyakorlatokat is, mint pl a narrálás, amit az előző ajánlott, vagy épp elképzelhetsz szituációkat s eljátszhatod őket, de természetesen a legjobb, ha találsz néhány beszélgetőpartnert.
2017. jan. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) ezt a narrálást mindenképpen kifogom próbálni. Így a válaszokat olvasva eszembe is jutott, hogy még régen általánosba szintén tanácsolta ezt nekünk az angol tanár.
2017. jan. 7. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!