Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulással kapcsolatban...

Angol tanulással kapcsolatban szükségem lenne a jótanácsaitokra?

Figyelt kérdés
Szeretnék angolt tanulni.Most nem tehetem meg, hogy tanárhoz járjak, így egyedül kell boldogulnom.Teljesen az alapoktól,korábban elmentem tanárhoz 4-5 alkalommal, így a kiejtés, néhány dolog a nyelvtanból és pár szó már ismerős.Ha lesz akkora szókincsem, hogy egy kicsit tudok társalogni, akkor mindenképpen szeretnék tanárt fogadni, hogy a beszédet is gyakoroljam.De hogyan érdemes tanulnom a szavakat?Illetve kb mennyi szó szükséges, hogy valamennyire tudjak beszélgetni?Itt a neten van olyan oldal, ami a segítségemre lehetne?Akik tanulnak, vagy tanultak angolul, azoktól minden jótanácsot szívesen elfogadok!Nagyon köszönöm!
2010. máj. 6. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nyelvet tanár nélkül tanulni nagyon nehéz dolog, és szerintem neten nem igazán lehet megtanulni, vagyis én nem hiszek benne. Én gimiben tanultam angolt, de a kiejtés először tényleg elég nehéz volt a német után. De egy idő után - ha megszokod - már új, addig számodra ismeretlen angol szót is ki tudsz ejteni. :) A nyelvekben szerintem a szókincs az egyik, ha nem a legfontosabb dolog, melyhez hihetetlen szorgalom kell. Azokat le kell ülni és megtanulni, de nem bemagolni! Vannak ugyanis egyes szavak, melyeket ki lehet következtetni, vagy kötni valamihez. Ilyen módszerrel tanuld a szavakat! Így ugyanis nem felejted el 2 hét után. Nagyon jó dolog kedvenc angol zenéid szövegeinek lefordítása, és azokból a szavak megtanulása, melyekre "emlékezetes úton" megtanulva mindig emlékezni fogsz. Vigyázat! Néhány mai angol számban vannak nyelvtani hibák! Emellett nagyon tudom ajánlani - ha van rá lehetőséged - az angol nyelvű tv csatornák nézését és az angol nyelvű magyar feliratos filmeket, vagy ha más nem, ott a YouTube. Remélem adtam egy pár hasznos tippet!

Sok sikert kívánok az angolhoz!

2010. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt:)

Néhány számra rá is kerestem a youtube-on, és nagyon jó a kiejtés miatt is.

2010. máj. 6. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!