Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag helyes ez az...

Nyelvtanilag helyes ez az angol mondat, használják ezt az angolok/amerikaiak?

Figyelt kérdés
"There is no my best friend." Nem inkabb I don't have best friend? Vagy ez is helyes így?

2017. jan. 23. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen jó.


Az olyan angol furmány. Millió ilyen van. Mert ők így beszélnek. Ha pl. felnyítasz egy könyvet akkor oldalanként van tíz ilyen.


De a te verziódban is van azért egy A.

I don't have A best friend.

2017. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 chtt ***** válasza:
81%

"Ha pl. felnyítasz egy könyvet akkor oldalanként van tíz ilyen."


Nem tudom, nagyon sok könyvet elolvastam már, de még sohasem találkoztam vele. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem létezik, hisz nem odakint élek... Kíváncsiságból persze beírtam az gugli, egy találatot hoz rá... a fenyő se tudja, mivel azonban mindig jó válaszaid szoktak lenni, hiszek Néked, de én biztos nem használnám. :)


És igen, kedves kérdező, a névelőt kifejeltetted: I don't have a best friend.

2017. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj igen, az kimaradt, de azért értettétek a lényeget, nem azon volt a hangsúly :D
2017. jan. 24. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!