Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó felsőfokú szóbeliről...

Origó felsőfokú szóbeliről van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan gyakorlati dolgokra lennék kíváncsi, hogy például a hallott szöveg értésénél hányszor lehet meghallgatni a szöveget? Lehet külön jegyzetelni közben és a végén hagynak időt, hogy a végleges válaszokat leírd? A beszédkészséggel kapcsolatban is leginkább az érdekelne, hogy hogyan zajlik, mi a menete. Amikor kapok egy képet, ahhoz van valami instrukció vagy nekem kell eldöntenem, hogy milyen témáról beszélek a képhez kapcsolódva? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 24. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nyáron voltam szóbelizni, a héten várom az írásbeli eredményét. A hallásértésnél kétszer játszották le, mindkettő után szünetet tartva. A feladatlap hátulján engedtek jegyzetelni. A szóbeli az beszélgetéssel kezdődött, majd két képet kellett húni és a kettő közül egyet kiválasztani meg egy szituációs tételt húzni. :)
2017. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Én most január 6-án voltam felsőfokú szóbelin (angol). A beszélgetés, kép és szituációs feladat úgy van, ahogy az előttem szóló leírta. A képen,amit kiválasztottál látsz valamit, de engednek arra menni, amerre akarsz. Lényeg a folyamatosság. Egyáltalán nem arról kérdeznek, hogy pontosan mi van a képen, hanem az számít, amire asszociálsz. A magnót HÁROMSZOR hallgattuk meg, úgy emlékszem, hogy egy, két és háromperces szünetekkel. Közben jegyzeteltünk - én a lap szélére. Két magnós feladat volt, mindkettőt háromszor hallod majd.(Ez tavaly novemberben változott) Az oldalukon van fenn mintafeladat, pont olyan típusok voltak - az egyikre kérdéssor, a másikra táblázat kitöltés, csak számomra nehezebb volt maga a feladat, mint az említett minta, ezért izgulok még a végeredmény miatt. A szóbeli eredményét néhány perccel később kitették, a magnó eredményére várok még.
2017. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A szóbelid hány pontos lett 2-es válaszoló?
2017. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
2-es vagyok, eddig 52 pontom van a szóbelin kapható 60-ból. A magnós részen 25 az elérhető, nekem a 10 már elég lenne...I crossed my fingers...
2017. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
2-es vagyok, eddig 52 pontom van a szóbelin kapható 60-ból.
2017. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Bocs, lefagyott a gépem, így lett dupla válasz :-)
2017. jan. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az 52 pont nagyon jó, biztos nagyon ügyes voltál. Akkor pedig a hallott szöveg értésénél is biztosan megvan legalább 10 pont.
2017. jan. 26. 15:03
 8/16 anonim ***** válasza:
2es te miből és mennyit készültél a felsőfokúra? Nekem most lett meg a középfok de mennék tovâbb. Mit javasolsz?
2017. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
2-es vagyok megint:azt javaslom folytasd a tanulást, ha teheted.Középfok után én tanfolyamra jártam,ill. tanárhoz is. (OXFORD New English File advanced, valamint PEARSON Gold Advanced könyvekből tanultunk. Az írásbelit nyáron már megcsináltam, az 81 % lett. Szóbeli vizsga előtt közvetlenül az 1000 kérdés 1000 válasz C1-est témakörönként magántanárral átbeszéltem. Ennek szuperjó, választékos szószedete van, a magnóra az Akadémiai Kiadó Fülszöveg C1-esből gyakoroltam. Az új típusú Origó vizsgához még nem jött ki jobb könyv.
2017. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Karmolka neked a középfokú után mennyi idő alatt lett meg a felső?
2017. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!